Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_384_Email AUTOR: Ivana Mikulenková ROČNÍK, DATUM: 5. ročník,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_384_Email AUTOR: Ivana Mikulenková ROČNÍK, DATUM: 5. ročník,"— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: NÁZEV: VY_32_INOVACE_384_ AUTOR: Ivana Mikulenková ROČNÍK, DATUM: 5. ročník, VZDĚL. OBOR, TÉMA: Informatika, ČÍSLO PROJEKTU: OPVK 1.4

2 Základní pojmy Založení u

3 ová schránka je služba pro posílání pošty na internetu. Pokud potřebujete ovou schránku bez poplatků, využijte služeb poskytovatelů jako je Seznam nebo Google. My si ukážeme, jak si založit na Google.

4 V internetovém prohlížeči si zadejte adresu: mail.google.com

5 Vyplňte jméno a příjmení a vaši budoucí ovou adresu. Pro ovou adresu můžete použít jméno nebo přezdívku. Tlačítkem Ověřit dostupnost se můžete přesvědčit, zda je požadovaná adresa volná.

6 Pro nalezení volné adresy zkuste různé kombinace jako: radekneposeda, r.neposeda, neposedaradek, atd. Pokud ani takto nenajdete volnou adresu, zkuste za Vaše jméno dát rok narození: radek.neposeda88

7 Nyní si vytvoříte heslo. Vyvarujte se jednoduchých hesel jako: Ideální je kombinace písmen a číslic např.: rakosnicek25 Pokud zaškrtnete políčko Neodhlašovat, budete automaticky přihlášeni k Vašemu ovému účtu.

8 Bezpečnostní otázka je pro případ, že byste zapomněli heslo. Použijte otázku a odpověď, kterou znáte pouze Vy! pro obnovu nezadáváte, zvolte,,místo,, jako Česká republika a zadejte datum narození.

9 Políčko s obrázkem opište. V poslední části si prostudujte podmínky pro využívání služby a potvrďte registraci kliknutím na Přijímám. Vytvořit účet.

10   Ilustrace: archiv autora


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_384_Email AUTOR: Ivana Mikulenková ROČNÍK, DATUM: 5. ročník,"

Podobné prezentace


Reklamy Google