Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NA PODZIM Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_683_2TR_PRV Autor: Mgr. Jana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NA PODZIM Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_683_2TR_PRV Autor: Mgr. Jana."— Transkript prezentace:

1 NA PODZIM Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_683_2TR_PRV Autor: Mgr. Jana Stolá 1

2 Název vzdělávacího materiáluNa podzim Číslo vzdělávacího materiáluVY_32_INOVACE_683_2TR_PRV Číslo šablonyIII/2 AutorJana Stolá, Mgr. Ročník2. dle zařazení v ŠVP Vyučovaný předmět dle ŠVPPrvouka TémaProměny přírody Očekávaný výstupŽák vyjmenuje charakteristické znaky podzimu. Anotace (způsob použití)Inovovaný výukový materiál slouží žákům k opakování a procvičování učiva Datum vytvořeníSrpen 2013 Druh výukového materiáluPrezentace v PowerPointu Klíčová slovaKalendář, počasí, změny Rozvíjené klíčové kompetenceKompetence k učení a kompetence řešení problémů Použitá literatura a zdrojeVlastní, klipart; Viz poslední snímek CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU 2

3 3 BARVY PODZIMU Na podzim se příroda převléká do barevného kabátu – listy na stromech mají málo slunečního světla (den se zkracuje) a ubývá jim zeleného barviva. Lesy a parky se rozzáří pestrými teplými barvami.  Vyjmenuj barvy listů na obrázku.

4 4  Pojmenuj stromy a přiřaď k nim listy: bříza dub javor

5 Podzim začíná 23. září. Je to den podzimní rovnodennosti, kdy den i noc trvají stejně dlouho. Září, říjen a listopad jsou podzimní měsíce. Co se děje v přírodě? Popiš obrázky: Na stromech žloutne listí. Opadává na zem. Na poli i v zahradě dozrávají plody. Uzrávají dýně. Večer bývají červánky. Slunce brzy zapadá.Ráno bývá mlha.Často prší.Fouká vítr. Rozfoukává shrabané listí.

6 6 Děti pouštějí draky. Ze stromů padají kaštany a žaludy. Veverky si dělají zásoby. Ježek se ukládá k zimnímu spánku. Tažní ptáci odlétávají do teplých krajin. Jsou podzimní hony. Traktory orají pole. Rybáři loví vánoční kapry – výlov rybníků.

7  Vypiš do sešitu všechny projevy počasí, které jsou typické pro podzim: Slunečnopolojasnozataženodéšťbouřka Vánekvítrvichřicesníhkroupy Rosaduhamlhajinovatkamráz  Nakresli podzimní strom:  Z jakého stromu jsou tyto listy? 7 zataženo, déšť, vítr, mlha, jinovatka Javor

8 MÜLHAUSEROVÁ, Hana. SVOBODOVÁ, Jaromíra. Prvouka 2, učebnice pro základní školy. Brno. Nakladatelství Nová škola, 2001. ISBN: 80-7289-034-4, str. 10 – 11 8


Stáhnout ppt "NA PODZIM Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_683_2TR_PRV Autor: Mgr. Jana."

Podobné prezentace


Reklamy Google