Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

The King Of Pop-1958-2009 Michael Jackson Miroslav Jedlička-7.A-2011.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "The King Of Pop-1958-2009 Michael Jackson Miroslav Jedlička-7.A-2011."— Transkript prezentace:

1 The King Of Pop Michael Jackson Miroslav Jedlička-7.A-2011

2 Informace: Michael Jackson
Povolání: Zpěvák, herec, tanečník, skladatel, producent, scénárista, choreograf Datum narození:    Datum úmrtí: Místo narození: Gary, Indiana, USA Místo úmrtí: Los Angeles, Kalifornie, USA Znamení: Panna   Výška: 178 cm Člen skupin: Jackson 5 Jacksons

3 O M.J. Michael Joseph Jackson byl: americký popový zpěvák, skladatel a tanečník afrického původu. Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop music. Album Thriller zůstává dodnes s výrazným rozdílem nejprodávanějším albem všech dob .Všeobecně se přijalo titulovat tohoto umělce jako Krále popu.

4 Spolupráce s Pepsi V 80.letech Jackson spolupracoval s firmou Pepsi, která jej sponzorovala, a natočil pro ní několik reklamních videí. Na jednom z nich, v němž zazněl hudební motiv upravené skladby Billie Jean, se pracovalo za účasti úplné sestavy skupiny Jacksons, a to 27.ledna 1984 v Shrine Auditorium v Los Angeles před 3000 fanoušky. Chybnou časovou koordinací došlo v Jacksonově těsné blízkosti k predčasnému odpálení pyrotechniky, která byla součástí speciálních efektů reklamy. Došlo ke vznícení Jacksonových vlasů, což umělec nezaregistroval a pokračoval v produkci. Po několika vteřinách plamen uhasili Jacksonovi spoluhráči, přesto umělec utrpěl značné popáleniny 2. stupně na hlavě. Jiné verze na motivy (Billie Jean a Bad) se již obešly bez komplikací.

5

6 Neverland Ranč Neverland v Kalifornii,v okrese Santa Barbara.

7 Neverland

8

9 Rodina Toto jsou děti: Paris Michael Katherine Princ Michael Jackson I
Princ Michael Jackson II (Blanket)

10

11 Zajímavost Michael často nosíval roušku přes obličej kvůli strachu z infekce.

12

13 Skutky Michael Bojoval i za práva zvířat.Např. této krásné koaly.
Ale také toužil Zlepšit životy dětí Na celém světě.

14

15 Nejprodávanější album na světě:
Toto je thriller prodalo se ho na 100 milionů.->

16

17 17 obálek alb Michaela Jacksona…
Malá ukázka z filmu This is it… Toto je obálka dokumentu this is it ve kterém se Michael tiše pripravoval na zcela nový koncertní zázitek…

18 MJ v Praze První předzvěstí Jacksonova příletu do Prahy byla obrovská socha v nadživotní velikosti na pražském Výstavišti, která zde byla vztyčena při uvedení alba HIStory na trh. A Michaelův slib zněl: Kde se socha objeví, tam zavítá i Michael. V České republice však skoro nikdo do poslední chvíle nevěřil tomu, že by „božský Majkl“ opravdu mohl přijet a ani ty nejoptimističtější fanoušky určitě nenapadlo, že právě Praha bude tím městem, ve kterém jeho poslední koncertní série The History World Tour v září 1996 odstartuje a zpěvák zde stráví celých 5 dnů.

19

20 Rukavice Michael Jackson je nejvyhledávanější a sběratelsky nejzajímavější celebritou všech dob.

21 Obrázky: MJ:

22 Luxusní vila Vilu, v které Jackson strávil poslední okamžiky svého života, nelze nazvat jinak než palác či zámek! Je to obrovské sídlo, jehož prostory mají téměř 1600 metrů čtverečních. Najdete tu sedm ložnic, třináct toalet, dvanáct krbů, knihovnu, vinárnu a obrovskou halu s točitým schodištěm. Na pozemku, který má 5100 metrů čtverečních, je umístěn nádherný vyhřívaný bazén a také oddělený dům pro zaměstnance a případné hosty.

23 V této vile zemřel Michael Jackson:
Vila:

24

25

26 Nečekaná smrt Michael Jackson, popová megastar osmdesátých a devadesátych let a zdřejmě jeden z nejznámějších Hudebníků druhé poloviny 20.století, ve čtvrtek ve svém domě v Holmby Hills v Los Angeles utrpěl zástavu srdce. Na místo byli okamžitě přivoláni zdravotníci a zpěvák byl převezen na kliniku UCLA v Los Angeles. Podle informací serveru TMZ.com a dalších médií však ještě před příjedzem lékařů Jackson zemřel, jeho úmrtí později potvrdil i ústav soudního lékařstvý.


Stáhnout ppt "The King Of Pop-1958-2009 Michael Jackson Miroslav Jedlička-7.A-2011."

Podobné prezentace


Reklamy Google