Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jedná se o jednobuněčné houby – mikroorganismy patrné pod mikroskopem. Žijí všude kolem nás. Jsou složitější než bakterie (mají silnou buněčnou stěnu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jedná se o jednobuněčné houby – mikroorganismy patrné pod mikroskopem. Žijí všude kolem nás. Jsou složitější než bakterie (mají silnou buněčnou stěnu."— Transkript prezentace:

1

2

3

4 Jedná se o jednobuněčné houby – mikroorganismy patrné pod mikroskopem. Žijí všude kolem nás. Jsou složitější než bakterie (mají silnou buněčnou stěnu a složitější organely). Nemají chloroplasty, tudíž nejsou schopny fotosyntézy. Rozmnožují se PUČENÍM, což je typ nepohlavního rozmnožování, kdy nový jedinec vzniká pouze z jediné mateřské buňky. Kvasinky jsou HETEROTROFNÍ organismy – nejsou schopny fotosyntézy, živiny tedy získávají ze svého okolí. Kvasinky netvoří plodnice jako houby mnohobuněčné (př. hřib dubový). KVASINKY Kvasinky jsou schopny kvašení.

5 Kvasinka pivní – k růstu využívá cukr a uvolňuje při tom alkohol. Používá se k výrobě piva a vína a také k pečení chleba. Droždí jsou vlastně slisované kvasinky. Kvasinky obsahují velké množství vitamínů, především skupiny B. Kvasinka CANDIDA – má pro člověka negativní význam, protože způsobuje kožní onemocnění. ZÁSTUPCI:

6 1. Jak se kvasinky rozmnožují? 2. Jsou schopny fotosyntézy? Nejsou, neobsahují chloroplasty 3. Jak se vyživují? Heterotrofně 4. Jmenuj kvasinku, která pomáhá při výrobě piva a vína? Kvasinka pivní 5. Co způsobuje kvasinka Candida? Kožní onemocnění Pučením OPAKOVÁNÍ:

7


Stáhnout ppt "Jedná se o jednobuněčné houby – mikroorganismy patrné pod mikroskopem. Žijí všude kolem nás. Jsou složitější než bakterie (mají silnou buněčnou stěnu."

Podobné prezentace


Reklamy Google