Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

XHTML – tabulky Mgr. Lenka Švancarová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Švancarová. Dostupné z Metodického portálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "XHTML – tabulky Mgr. Lenka Švancarová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Švancarová. Dostupné z Metodického portálu."— Transkript prezentace:

1 XHTML – tabulky Mgr. Lenka Švancarová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Švancarová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: Provozuje Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV).

2 XHTML – tabulky Vstup 250 Kč (předprodej) jinak 280 Kč Vstup 250 Kč (předprodej) jinak 280 Kč

3 XHTML – tabulky (značky) Značka table  Vytvoření tabulky.  Veškeré dále uvedené značky lze využít jen uvnitř značky table. Značka caption  Definuje nadpis (titulek) tabulky.  Správně by měla tabulka obsahovat právě jednou značku caption bezprostředně za table. V praxi se tato značka často nepoužívá.

4 XHTML – tabulky (značky) Značka tr  Vytvoření řádku tabulky.  Řádek tabulky obsahuje jednotlivé buňky tabulky. Značka th  Definuje buňku záhlaví tabulky.  Obsah záhlaví je zobrazen tučným písmem a zarovnán na střed. Značka td  Definuje běžnou buňku tabulky.

5 XHTML – tabulky Vytvoř tabulku dle obrázku a ulož ji do souboru tabulky.html. Dvakrát tabulku zkopíruj. Kopie naformátuj pomocí atributů.

6 XHTML – tabulky (atributy) Atribut border  Značka: table  Síla orámování tabulky v pixelech Atribut align  Značka: table, caption, tr, td, th  Vodorovné zarovnání Atribut bgcolor  Značka: table, tr, td, th  Barva pozadí

7 XHTML – tabulky (atributy) Atribut height  Značka: table, tr, td, th  Výška prvku Atribut width  Značka: table, td, th  Šířka prvku Atribut valign  Značka: tr, td, th  Svislé zarovnání textu

8 XHTML – tabulky (slučování buněk) Rodiče Máma Táta Rodiče MámaTáta

9 XHTML – tabulky (slučování buněk) Rodiče Máma Táta Rodiče Máma Táta

10 XHTML – tabulky Vytvoř soubor opakovani.html, který bude obsahovat tabulku s přehledem veškerých XHTML značek, které jsme se učili. Jak zapsat správně špičaté závorky, které mají být zobrazeny na stránce najdeš na adrese Až na atribut border nepoužívej při tvorbě atributy.

11 XHTML – tabulky Tabulku udělej dle předlohy na obrázku.


Stáhnout ppt "XHTML – tabulky Mgr. Lenka Švancarová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Švancarová. Dostupné z Metodického portálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google