Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Riskuj Pohádky Karla Jaromíra Erbena Veronika Vaňková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Riskuj Pohádky Karla Jaromíra Erbena Veronika Vaňková."— Transkript prezentace:

1 Riskuj Pohádky Karla Jaromíra Erbena Veronika Vaňková

2 Práce s prezentací Hru spustíte tlačítkem F5. Hru spustíte tlačítkem F5. Žáci by před sebou měli mít tabulku, v níž si mohou vyškrtávat již zvolená témata. Žáci by před sebou měli mít tabulku, v níž si mohou vyškrtávat již zvolená témata. Po zvolení otázky za vybraný počet bodů (100, 200, 300, 400) klikněte na šipku u příslušné otázky. Po zvolení otázky za vybraný počet bodů (100, 200, 300, 400) klikněte na šipku u příslušné otázky. Po prvním kliknutí se zobrazí název políčka, po druhém otázka a po třetím kliknutí správná odpověď. Po prvním kliknutí se zobrazí název políčka, po druhém otázka a po třetím kliknutí správná odpověď. Pro návrat na „hrací pole“ klikněte na ikonu domečku. Pro návrat na „hrací pole“ klikněte na ikonu domečku. Otázky v prezentaci reagují na četbu pohádek K. J. Erbena. Formulace odpovědí vycházejí z konkrétních textů pohádek vydaných v publikaci: ERBEN, K. J. České pohádky. Praha: Odeon, 1970. Otázky v prezentaci reagují na četbu pohádek K. J. Erbena. Formulace odpovědí vycházejí z konkrétních textů pohádek vydaných v publikaci: ERBEN, K. J. České pohádky. Praha: Odeon, 1970. Prezentace je určena pro žáky 6. tříd. Prezentace je určena pro žáky 6. tříd.

3 3 ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ ZLATOVLÁSKAHRNEČKU, VAŘ!OTESÁNEK 100100100100100 200200200200200 300300300300300 400400400400400

4 3 ZLATÉ VLASY… 100 Jak říkali chlapci, kterého chtěl král nechat utopit? Jak říkali chlapci, kterého chtěl král nechat utopit? Plaváček. Plaváček.

5 3 ZLATÉ VLASY… 200 Jaké bylo povolání otce dítěte? Jaké bylo povolání otce dítěte? Uhlíř. Uhlíř.

6 3 ZLATÉ VLASY… 300 Jaký úkol musel Plaváček splnit, aby ho král přijal za svého zetě? Jaký úkol musel Plaváček splnit, aby ho král přijal za svého zetě? Přinést tři zlaté vlasy Děda-Vševěda. Přinést tři zlaté vlasy Děda-Vševěda.

7 3 ZLATÉ VLASY… 400 Uveď, na jaké tři otázky hledal Plaváček odpověď u Děda-Vševěda? Uveď, na jaké tři otázky hledal Plaváček odpověď u Děda-Vševěda? Kdy skončí převozníkovi robota; proč jabloň nerodí omlazující jablka a z jakého důvodu neteče ze studnice živá voda… Kdy skončí převozníkovi robota; proč jabloň nerodí omlazující jablka a z jakého důvodu neteče ze studnice živá voda…

8 Dlouhý, široký..100 Kde byly umístěny podobizny krásných panen, z nichž měl mladý královic vybírat nevěstu? Kde byly umístěny podobizny krásných panen, z nichž měl mladý královic vybírat nevěstu? Ve věži. Ve věži.

9 Dlouhý, široký..200 Kolik oken (obrazů panen) bylo ve zlatých rámcích? Kolik oken (obrazů panen) bylo ve zlatých rámcích? 12 12

10 Dlouhý, široký..300 S jakým úkolem pomohli tři pomocníci mladému královici? S jakým úkolem pomohli tři pomocníci mladému královici? Po tři noci uhlídat krásnou pannu (královnu). Po tři noci uhlídat krásnou pannu (královnu).

11 Dlouhý, široký..400 V jaké zvíře se černokněžník proměnil, když na jeho těle praskla třetí železná obruč? V jaké zvíře se černokněžník proměnil, když na jeho těle praskla třetí železná obruč? Černokněžník se proměnil v havrana. Černokněžník se proměnil v havrana.

12 Zlatovláska 100 Jak se jmenoval sluha krále? Jak se jmenoval sluha krále? Jiřík. Jiřík.

13 Zlatovláska 200 Uveď, co způsobilo, že král rozuměl řeči zvířat? Uveď, co způsobilo, že král rozuměl řeči zvířat? Král snědl upečeného kouzelného hada. Král snědl upečeného kouzelného hada.

14 Zlatovláska 300 Jak poznal Jiřík, která z dcer ukrytých pod závojem je Zlatovláska? Jak poznal Jiřík, která z dcer ukrytých pod závojem je Zlatovláska? Jiříkovi ukázala Zlatovlásku moucha. Jiříkovi ukázala Zlatovlásku moucha.

15 Zlatovláska 400 Jaké tři úkoly musel Jiřík splnit, aby mohl získat Zlatovlásku? Jaké tři úkoly musel Jiřík splnit, aby mohl získat Zlatovlásku? Sesbírat tkanici drahých perel, najít v moři zlatý prsten, přinést živou a mrtvou vodu. Sesbírat tkanici drahých perel, najít v moři zlatý prsten, přinést živou a mrtvou vodu.

16 Hrnečku, vař! 100 Jaký kouzelný předmět se vyskytuje v této pohádce? Jaký kouzelný předmět se vyskytuje v této pohádce? Kouzelný hrnek. Kouzelný hrnek.

17 Hrnečku, vař! 200 Jak získala dcera hrnek? Jak získala dcera hrnek? Dala žebračce chléb. Dala žebračce chléb.

18 Hrnečku, vař! 300 Jaká dvě kouzelná zaklínadla si musela hrdinka (dcera) zapamatovat, aby hrnek správně fungoval? Jaká dvě kouzelná zaklínadla si musela hrdinka (dcera) zapamatovat, aby hrnek správně fungoval? Hrnečku, vař! Hrnečku, dost! Hrnečku, vař! Hrnečku, dost!

19 Hrnečku, vař! 400 Co se přihodilo v nepřítomnosti dcery? Co se přihodilo v nepřítomnosti dcery? Matka vybídla hrnek, aby vařil kaši, a zapomněla zaklínadlo, které by vaření zastavilo. Matka vybídla hrnek, aby vařil kaši, a zapomněla zaklínadlo, které by vaření zastavilo.

20 Otesánek 100 Jaké přání měli muž a žena z pohádky? Jaké přání měli muž a žena z pohádky? Mít dítě. Mít dítě.

21 Otesánek 200 Proč se chlapec jmenoval Otesánek? Proč se chlapec jmenoval Otesánek? Byl otesaný z pařezu. Byl otesaný z pařezu.

22 Otesánek 300 Kdo všechny postavy zachránil před Otesánkem? Kdo všechny postavy zachránil před Otesánkem? Babička. Babička.

23 Otesánek 400 Jaká zvířata Otesánek snědl? Jaká zvířata Otesánek snědl? Otesánek snědl koně, prasata, ovce a psa. Otesánek snědl koně, prasata, ovce a psa.


Stáhnout ppt "Riskuj Pohádky Karla Jaromíra Erbena Veronika Vaňková."

Podobné prezentace


Reklamy Google