Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu

2 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky 2.3 Regály, policové systémy Obor:Operátor skladování Ročník:2. Vypracoval:Bc. Dana Slintáková Odborný výcvik ve 3. tisíciletí

3 Regály, policové systémy Policové regály Mobilní regály Paletové regály Patrové regály Konzolové regály

4 Policové regály Policové regály jsou určeny pro ukládání :  nepaletovaného zboží volně  v krabicích  v plastových nebo kovových přepravkách. Jsou určeny pro ruční obsluhu přímým přístupem obsluhujícího personálu, nejsou určeny pro strojní zakládání nebo odebírání uložených jednotek.

5 Policové regály

6 Mobilní regály Pojízdné regály jsou sestavou podvozku a regálu pro palety / konzolového regálu/. Pohybují se po kolejnicích vsazených do podlahy. Pohyb zajišťuje soustava elektropohonů, stav zařízení a bezpeč- nost obsluhy kontroluje řídicí systém. Pojízdnými regály je možné zvýšit kapacitu skladu až o 100%. Vhodné jsou pro všechny typy skladů, ve kterých je nutné na minimálním prostoru dosáhnout vysoké skladové kapacity. Předností je možnost rozšíření skladové kapacity ve stávajícím prostoru, úspora investičních nákladů při budování nových skladových prostor a úspora provozních nákladů.

7 Mobilní regály

8 Paletové regály Paletový regál je určen pro zakládání všech druhů palet, přepravek a beden všech rozměrů a pro ukládání kusového, volně loženého zboží.  běžné  průjezdné  vjezdové  spádové  přenosné skládací Zpravidla se dělí na:

9 Paletové regály

10 Přednosti regálu: zvýšení kapacity skladu na uvažovaném půdorysu vhodné pro skladování velkého počtu položek přímý přístup obsluhy ke všem skladovaným položkám vysoká nosnost ukládacích úrovní i podlahy patra - všechna podlaží paletové nebo policové regály - všechna podlaží volná plocha Patrové regály

11

12 Konzolové regály Konzolové regály jsou určeny především pro ukládání materiálu deskového nebo tyčového charakteru pomocí manipulačních prostředků nebo ručně. Materiál je na nosníky regálu zakládán jednotlivě, jako svazek nebo jiná manipulační jednotka. Uložen je vždy na dvou nebo více nosnících téže ukládací úrovně regálu. Pro zakládání do regálu může být použito různých typů manipulačních prostředků - podle druhu ukládaného materiálu. Regály jsou určeny pro zakládání pomocí vysokozdvižných vozíků, zvláštních zakladačů nebo jeřábů s příslušenstvím. Regály v malé výšce je možné obsluhovat ručně, pokud to charakter materiálu bezpečně umožní.

13 Konzolové regály

14 Policové systémy Používají se pro uskladnění zboží menších rozměrů a hromadného charakteru. U policových systémů je základem manuální práce, a proto rozměry těchto systémů musí odpovídat fyzickému dosahu člověka. U polic nelze využít celý prostor – určité objemové ztráty. Pro lepší využití skladové plochy se používají posuvné policové systémy.

15 www.kredit.cz Odkazy: Použitá literatura: Manipulační technika a základy logistiky

16 Střední průmyslová škola Uherský Brod, 2010 www.sps-ub.cz


Stáhnout ppt "Odborný výcvik ve 3. tisíciletí Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google