Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Informatika I 7.A 8. HODINA 4. TÝDEN. Architektura počítačů  Von Neumannovo schéma  Harvardské schéma  Počítač zpracovává data pomocí programu, který.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Informatika I 7.A 8. HODINA 4. TÝDEN. Architektura počítačů  Von Neumannovo schéma  Harvardské schéma  Počítač zpracovává data pomocí programu, který."— Transkript prezentace:

1 Informatika I 7.A 8. HODINA 4. TÝDEN

2 Architektura počítačů  Von Neumannovo schéma  Harvardské schéma  Počítač zpracovává data pomocí programu, který je sám o sobě také reprezentován (vyjádřen) daty  Programy lze libovolně měnit a upravovat  Počítač je programovatelný (byl od začátku?)

3 Von Neumannovo schéma počítače

4 Harvardská architektura

5 Vstupní zařízení  Vstupní jednotky – vstup dat a programů  Klávesnice, myš, HDD  Ze vstupní jednotky jsou data a programy ukládány do paměti  Výpočty provádí ALU (aritmeticko-logická jednotka) – čte data z paměti a zpět do paměti ukládá výsledky a mezivýsledky

6 Výstupní zařízení  Slouží ke konečnému předávání výsledků výpočtů či činnosti programů  Monitor, tiskárna

7 Řadič  Zajišťuje správnou součinnost všech jednotek  Řídí přenos dat mezi vstupní jednotkou a pamětí  Řídí přenos dat mezi pamětí a výstupní jednotkou  Řídí přenos dat mezi pamětí a ALU  Určuje operace, které má ALU provádět  Činnost řadiče je řízena programem, který je umístěn v paměti  Řadič čte z paměti jednotlivé instrukce programu a provádí je

8 CPU a základní jednotka  ALU + řadič = procesor (CPU)  CPU + paměť = základní jednotka  Komunikace probíhá po sběrnicích (skupiny vodičů)


Stáhnout ppt "Informatika I 7.A 8. HODINA 4. TÝDEN. Architektura počítačů  Von Neumannovo schéma  Harvardské schéma  Počítač zpracovává data pomocí programu, který."

Podobné prezentace


Reklamy Google