Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EU - 02 - 16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Irena Nemetová. Materiál vznikl v rámci projektu EU peníze školám.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EU - 02 - 16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Irena Nemetová. Materiál vznikl v rámci projektu EU peníze školám."— Transkript prezentace:

1 EU - 02 - 16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Irena Nemetová. Materiál vznikl v rámci projektu EU peníze školám.

2 RODINA pojmy příbuzenské vztahy test

3 POJMY RODINU TVOŘÍ? NUKLEÁRNÍ RODINA? MANŽELSTVÍ? DRUHY SŇATKU? ÚPLNÁ A NEÚPLNÁ RODINA? OTEC, MATKA A DĚTI. MANŽEL A MANŽELKA. CÍRKEVNÍ A CIVILNÍ. ÚPLNÁ RODINA – NECHYBÍ ŽÁDNÝ Z RODIČŮ, NEÚPLNÁ – JEDEN Z RODIČŮ CHYBÍ (SMRT, ROZVOD). –

4 PŘÍBUZENSKÉ VZTAHY RODIČE A DĚTI A OSTATNÍ PŘÍBUZNÍ TVOŘÍ DOHORMADY ŠIROKOU RODINU, KTERÁ JE SPOJENA PŘÍBUZENSKÝMI VZTAHY (POKREVNÍ A NEPOKREVNÍ). BABIČKA A DĚDEČEK TETA A STRÝC BRATRANEC A SESTŘENICE TCHÁN A TCHÝNĚ ŠVAGR A ŠVAGROVÁ NETEŘ A SYNOVEC MATKA, OTEC JEDNOHO Z RODIČŮ SESTRA, BRATR JEDNOHO Z RODIČŮ SYN, DCERA TETY A STRÝCE OTEC, MATKA MANŽELA, MANŽELKY BRATR, SESTRA ŽENICHA NEBO NEVĚSTY DCERA, SYN TETY A STRÝCE (PRO ŽENICHA NEBO NEVĚSTU)

5 MACECHA OTČÍM NEVLASTNÍ MATKA NEVLASTNÍ OTEC –

6 Opakování: 1)Nukleární rodina = 2)Babička je 3)Neúplná rodina = 4)Macecha je 5)Nevlastní otec se nazývá 6)Úplná rodina = 7)Teta, strýc = otec, matka, dítě. 3 matka jednoho z rodičů. 2 chybí jeden z rodičů. 1 nevlastní matka. 2 otčím. 1 nechybí žádný rodič/otec, matka, dítě. 3 sourozenec jednoho z rodičů. 2

7 HODNOCENÍ: 14 – 12 bodů = 1 11 – 10 bodů = 2 9 – 7 bodů = 3 6 – 5 bodů = 4 4 – 0 bodů = 5 –


Stáhnout ppt "EU - 02 - 16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Irena Nemetová. Materiál vznikl v rámci projektu EU peníze školám."

Podobné prezentace


Reklamy Google