Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Jana Vítková Materiál: VY_52_INOVACE_PV12.14 Téma: Krajinná sféra Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Jana Vítková Materiál: VY_52_INOVACE_PV12.14 Téma: Krajinná sféra Číslo."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Jana Vítková Materiál: VY_52_INOVACE_PV12.14 Téma: Krajinná sféra Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1826 Klíčová slova: oceán, dno, příkop Anotace: Výukový materiál je určen k procvičování učiva o oceánském dnu. Úkoly mohou být vypracovány samostatně, ve dvojicích nebo mohou být součástí testu. Použité pomůcky: počítače

2 VY_52_INOVACE_PV12.09 VY_52_INOVACE_PV12.14 VY_52_INOVACE_PV12.09 VY_52_INOVACE_PV12.14

3 ÚKOLY A.Popiš části mořského dna. ll 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

4 ÚKOLY B. Doplň do textu: Zemskou kůru dělíme na p……………………. a ………………………, která má výrazně menší mocnost (5-10km). Hlavní horninou, ze které se skládá, je č………………….. Zemskou kůru dělíme na p……………………. a ………………………, která má výrazně menší mocnost (5-10km). Hlavní horninou, ze které se skládá, je č………………….. Na dně oceánů se nachází různé útvary:např. středooceánské …………………… ve kterých dochází k výlevu magmatu. Nejdelší se nachází v Atlantském oceánu a nazývá se ………………... Na dně oceánů se nachází různé útvary:např. středooceánské …………………… ve kterých dochází k výlevu magmatu. Nejdelší se nachází v Atlantském oceánu a nazývá se ………………... Rozsáhlé sníženiny se nazývají oceánské …………………. Nejhlubší místa v oceánech jsou ………………………. V Tichém oceánu se nachází nejhlubší místo - ……………………….s hloubkou………………. metrů. Rozsáhlé sníženiny se nazývají oceánské …………………. Nejhlubší místa v oceánech jsou ………………………. V Tichém oceánu se nachází nejhlubší místo - ……………………….s hloubkou………………. metrů.

5 Odpovědi: A. 1.pevninský šelf 2. pevninský svah 3.oceánská pánev 4.ostrov 5.oceánský příkop 6. středooceánský hřbet 7. podmořská hora 5.oceánský příkop 6. středooceánský hřbet 7. podmořská hora B. Doplň do textu: Zemskou kůru dělíme na pevninskou a oceánskou, která má výrazně Zemskou kůru dělíme na pevninskou a oceánskou, která má výrazně menší mocnost (5-10km). Hlavní horninou, ze které se skládá, je čedič menší mocnost (5-10km). Hlavní horninou, ze které se skládá, je čedič Na dně oceánů se nachází různé útvary:např. středooceánské hřbety,ve Na dně oceánů se nachází různé útvary:např. středooceánské hřbety,ve kterých dochází k výlevu magmatu. Nejdelší se nachází v Atlantském kterých dochází k výlevu magmatu. Nejdelší se nachází v Atlantském oceánu a nazývá se Středoatlantský oceánu a nazývá se Středoatlantský Rozsáhlé sníženiny se nazývají oceánské pánve. Nejhlubší místa v oceánech jsou oceánské příkopy. V Tichém oceánu se nachází nejhlubší místo – Mariánský příkop s hloubkou 10 924 metrů. Rozsáhlé sníženiny se nazývají oceánské pánve. Nejhlubší místa v oceánech jsou oceánské příkopy. V Tichém oceánu se nachází nejhlubší místo – Mariánský příkop s hloubkou 10 924 metrů.

6 Použité zdroje: Rodinný atlas světa, Kartografie Praha 2001 http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSJboQif0u5GeASTOBJEFxQsGbWLtZJvmaL0rzJnZagRFC5qCa

7  Jméno autora výukového materiálu : Mgr. Jana Vítková  Datum vytvoření: září 2011   Výukový materiál určen pro: 6.ročník   Vzdělávací oblast: Člověk a příroda – Zeměpis –- Krajinná  sféra – dno oceánů    Metodický popis: Výukový materiál je určen k procvičování učiva o oceánském  dnu.  Úkoly mohou být vypracovány samostatně, ve dvojicích  nebo mohou být součástí testu.  Použité pomůcky : počítače 


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Mgr. Jana Vítková Materiál: VY_52_INOVACE_PV12.14 Téma: Krajinná sféra Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google