Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zaokrouhlování je způsob zjednodušování nehezkých čísel na hezké. Například číslo 98 můžete zaokrouhlit na supr trupr číslo 100 Zaokrouhlení je proces,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zaokrouhlování je způsob zjednodušování nehezkých čísel na hezké. Například číslo 98 můžete zaokrouhlit na supr trupr číslo 100 Zaokrouhlení je proces,"— Transkript prezentace:

1 Zaokrouhlování je způsob zjednodušování nehezkých čísel na hezké. Například číslo 98 můžete zaokrouhlit na supr trupr číslo 100 Zaokrouhlení je proces, při kterém se snižuje počet významových číslic v čísle.

2 Zaokrouhlování je způsob zjednodušování nehezkých čísel na hezké. Například číslo 98 můžete zaokrouhlit na supr trupr číslo 100 Zaokrouhlení je proces, při kterém se snižuje počet významových číslic v čísle.

3 Zaokrouhlování je způsob zjednodušování nehezkých čísel na hezké. Například číslo 98 můžete zaokrouhlit na supr trupr číslo 100 Zaokrouhlení je proces, při kterém se snižuje počet významových číslic v čísle. ČÍSLO SE SKLÁDÁ Z ČÍSLIC

4 Zaokrouhlování dolů (floor) Zaokrouhlování nahoru (ceil) Matematické zaokrouhlení (round)

5 Zaokrouhlování dolů (floor) 5.3;6.8;-4.4;-9.5 Zaokrouhlování nahoru (ceil) 5.3;6.8;-4.4;-9.5 Matematické zaokrouhlení (round)

6

7 Pětku zaokrouhlujeme nahoru!!! 5

8 Gratulujeme Nyní zvládáte zaokrouhlování


Stáhnout ppt "Zaokrouhlování je způsob zjednodušování nehezkých čísel na hezké. Například číslo 98 můžete zaokrouhlit na supr trupr číslo 100 Zaokrouhlení je proces,"

Podobné prezentace


Reklamy Google