Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte v BALKAN TOURS – Cesta do země RŮŽÍ

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte v BALKAN TOURS – Cesta do země RŮŽÍ"— Transkript prezentace:

1 Vítejte v BALKAN TOURS – Cesta do země RŮŽÍ

2 Bulharsko BULHARSKU(BULGARIA) znak Bulharska Prezident Bulharska
Georgij S. PARVANOV

3 Informace Rozloha: km2 (102. na světě) z toho 0,3 % vody Počet obyvatel: (88. na světě, 2003) Měna: Leva Náboženství: bulharští pravoslavní 86%, muslimové 13% Nejvyšší bod: vrch Musala (2 925 m n.m.) Státní zřízení: republika Hlavní město: Sofia ( obyvatel) Klima: Mírné kontinentální podnebí, černomořské pobřeží a povodí Marice tvoří přechod k podnebí středomořskému, průměrné teploty v lednu - 2 až + 2 °C, v červenci 21 až 24 °C, průměrné roční srážky od 450 mm (Dobrudža) do 1250 mm (vrcholky hor). Flora, fauna: Třetinu území pokrývají lesy (borovice, rumelská sosna, habr, jilm,).Přes rostlinných druhů středoevropských, středozemních a stepních, v černomoří zimostráz, cypřiš, alpská růže, protěž. Savci:medvěd, divoká kočka, šakal, kamzík, netopýr. Ptáci: např.orel, orebice ad.

4 Překlady: Hl. město: Capital city: Члавни место: Sofia Sofia София
ČESKY: ANGLICKY: BULHARSKY: Bulharsko Bulgaria Българио Hl. město: Capital city: Члавни место: Sofia Sofia София Rozloha: Area: Розлоча: km km км2 Měna-Lev Currency-Leva Мена-Лева Populace: Population: Порулаце: 8. miliónů milion милионь

5 BULHARSKÁ ABECEDA Bulharská abeceda (cyrilice) tedy vypadá následovně:
Velké: АБВГДЕЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЬЮЯ Malé: абвгдежзийклмнопрстуфхцчшщъьюя Přepis: abvgdežzijklmnoprstufhcčšštăjjuja

6 Historie Bulharska

7 Starobylá Varna Varna je okouzlující historické město nabízející náruč s nepřeberným množstvím památek. Kromě úchvatné katedrály Nanebevzetí a Archeologického muzea turisty nejvíc láká Námořní muzeum, jehož součástí je akvárium a delfinárium.

8 kostel nanebevzetí Varna

9 Kamenné lesy nedaleko Varny
Zhruba 18 km západně od Varny můžete narazit na podivné útvary z vápence a jílu, které mají výšku až 8 m a jsou zhruba 50 milionů let staré. Můžete sem dojet autobusem přímo z Varny anebo po upravených stezkách na kole.

10 Cyril a Metoděj

11 prezident Georgij Parvanov
Vláda prezident Georgij Parvanov

12 Předseda vlády Simeon Sakskoburggotski
CAR

13 Doprava Do Bulharska se můžeme dostat mnoha způsoby: letecky, osobním autem, autobusem a vlakem letecká Doba letu: 2 hod Cena letenek přibližně Kč V Bulharsku jsou tři mezinárodní letiště - Burgas, Varna a Sofia. Do Burgasu a Varny se lze dostat i přestupem v Sofii nebo chartrovým letem s cestovními kancelářemi.

14 Osobním automobilem Vzdálenost mezi Českou Republikou a pobřežím Černého moře je cca Km, dle místa odjezdu a příjezdu. Je ovšem nutné počítat se špatným stavem vozovek. Pokud jede do Bulharska v zapůjčeném nebo firemním vozidle, musíte mít plnou moc od majitele vozidla. Rychlostní limity: osobní automobily motocykly obec: km/h km/h mimo obec:90 km/h km/h dálnice: km/h km/h

15 autobusová Již několik let se dá do Bulharska cestovat i pravidelnými linkovými autobusy, které jezdí z Prahy a Brna. Cesta autobusem má i přes své menší pohodlí určité výhody. Těmi jsou hlavně cena a údajně i rychlost.

16 vlaková Cestování osobnými nebo lůžkovými vlaky, je pro cestu do Bulharska poměrně dobrou volbou. Výhodou je nejen pohodlí, ale věřte že průjezd bulharskými a rumunskými horami pro Vás může být i veliký zážitek.

17 Hl. město - Sofia Je hlavní město Bulharska, které je situováno do podhůří Vitošy na západě státu. Město má výhodnou strategickou polohu na křižovatce cest z Bělehradu do Istanbulu a do Bukurešti, což ho předurčuje se stát významným dopravním uzlem celé oblasti respektive Bulharska. Počet obyvatel města je udáván na k roku Sofie je také nejdůležitějším univerzitním městem v zemi, sídlí zde 9 univerzit. V Sofii se nachází 9 univerzit, sídlo metropolity Ortodoxní církve a římské katolické diecéze. Známými kostely jsou kostel Sv. Jiří, kostel Sv. Sofie, mešita Banja Baši ze 16. století, Bojanský kostel a snad nejznámější katedrála Alexandra Něvského. Mešita je jednou z mála budov, které se dochovaly jako pozůstatek turecké okupace města mezi lety

18 Mapa SOFIE

19 Prezidentský palác a stráže

20 Hlavní sofijský bulvár Boris III.

21 Sofia-náměstí

22 kostel Alexandr Něvský – Sofie (největší kostel v Bulharsku)

23 Bleší trhy u Něvského chrámu

24 ČERNÉ MOŘE Je šelfové moře Atlantského oceánu, se kterým je však spojeno pouze prostřednictvím Středozemního moře, na něž navazuje v oblasti Bosporu. Kromě zmíněného spojení se Středozemním mořem jde víceméně o vnitrozemské moře, obklopené ze všech stran pevninou: na severozápadě evropskou, na jihovýchodě asijskou. Kolem moře se rozkládají následující země: na západě balkánské státy Bulharsko a Rumunsko, na severu Ukrajina, na severovýchodě Rusko, na východě Gruzie, na jihu Turecko.

25 Sozopol

26 letoviska

27 Zlaté písky-Varna

28 Bulharske hory a jezera
MUSSOLA Bulharske hory a jezera

29 Rilská jezera

30 Živočichové Orebice

31 šakal

32 Divoká kočka

33 netopýr

34 kamzík

35 medvěd

36 rostliny

37 jilm

38 Alpská růže

39 cypřiš

40 habr

41 Slavi Trifonov Osobnosti
Šoumen, bavič, zpěvák, vtipálek, ironik, slovní karikaturista. Nejpopulárnější osobnost bulharského šoubyznysu. Zpěvák Slavi a jeho tým už vydali 15 alb a po každé jeho novince fanoušci skočí s obrovským zájmem.

42 Stanislav Ianevski Narodil se 16. května Byl sofijskou Tiskovou agenturou ( Bulharsko ), vyhlášen Osobností roku v kategorii zábavního průmyslu. Hrál ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ( herce Viktora Kruma )

43 Anife Vyskočilová Celým jménem: Anife Ismet Vyskočilová Hassan
Narodila se 12. března 1974 ve městě Deli-Orman, Bulharsko Dodnes žije v ČR Měla pořad v rádiu F1 s názvem ´´Šílená Anife a také pořad Trafika na TV Nova

44 Sportovci Dimitar Berbatov
Narodil se 30. ledna 1981 ( Blagoevgrad, Bulharsko ) Je bulharský fotbalový profesionál, nyní hraje Anglickou Premier league za tým Tottenham Hotspur Jeho otec byl taktéž profesionální fotbalista a hrál za

45 Ismail Abilov Ismail Abilov (* 9. května 1951 Lopushina, Bulharsko) je bývalý bulharský zápasník, volnostylař. V roce 1980 vybojoval na olympijských hrách v Moskvě zlatou medaili ve střední váhové kategorii. Účastnil se již olympiády v Montrealu v roce 1976, kde vybojoval 5. místo.

46 Cvetana Pironkovová Narodila se 13. září 1987 v Plovdivu, Bulharsko.
Je současná bulharská profesionální tenistka. Hraje pravou rukou a obouručný bekhend. Je reprezentantka země ve Fed Cupu. Grand Slam-nej. umístění: Ausrtralian Open-2.kolo French Open-2.kolo Wimbledon-2.kolo US Open-2.kolo

47 Jídlo

48 Bulharská kuchyně

49 zelenina

50 sýry

51 Jogurty

52 Koření

53 Kultura a tradice

54 Folklorní festival

55 Festival růží

56

57

58 Bulharský nový rok

59

60

61


Stáhnout ppt "Vítejte v BALKAN TOURS – Cesta do země RŮŽÍ"

Podobné prezentace


Reklamy Google