Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Metodický list Pořadové číslo:VY_32_INOVACE_II.A.15 Název pro školu:EU PŘ 15 Název materiálu:Polopouště a pouště Autor:Mgr. Petra Bainarová Vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Metodický list Pořadové číslo:VY_32_INOVACE_II.A.15 Název pro školu:EU PŘ 15 Název materiálu:Polopouště a pouště Autor:Mgr. Petra Bainarová Vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 Metodický list Pořadové číslo:VY_32_INOVACE_II.A.15 Název pro školu:EU PŘ 15 Název materiálu:Polopouště a pouště Autor:Mgr. Petra Bainarová Vzdělávací obor:Přírodopis Anotace: Prezentace slouží jako opakování ekosystému polopouště a pouště. Je možné ji zařadit na konci hodiny. Žáci si zopakuji tento ekosystém a to převážně živočichy, kteří zde žijí. Klíčová slova:Poušť, plazi, dromedár, drabař Druh učebního materiálu:prezentace v aplikaci PowerPoint Očekávaný výstup:Žák se orientuje v klíčových slovech, pozná živočichy, kteří žijí v ekosystému pouště. Věková skupina:12-13 let Ověřeno dne: Třída:VII. B, 19 žáků, 13 chlapců, 6 dívek, SVP 0, 0 chlapci, 0 dívky

2 Obr.1 poušť Gobi

3 Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:

4

5 1. Pat ř í mezi menší plazi, ž ije v pouštích Afriky, č íhá zahrabaná do písku. 2. Had, který má na konci ocasu zbytky svle č ené poko ž ky, které p ř i pohybu vydávají zvuky. 3. Pat ř í mezi plazy, t ě lo je kryto kruný ř em, samice snášejí vejce do písku, je chrán ě ná. 4. Sudokopytník, který je nazýván jako drabař, vyskytuje se v Asii 5. Sudokopytník, ozna č ovaný jako dromedár, ž ije v Africe, Asii a Austrálii

6 1. Zmije rohatá 2. Chřestýš kostkovaný 3. Želva stepní 4. Velbloud dvouhrbý 5. Velbloud jednohrbý

7 Obr.2

8 Obr.3

9 Obr.4

10 Obr.5

11 Obr.6

12 Obr.7

13 Štír smrtonoš

14 Veleštír

15 Chřestýš kostkovaný

16 Velbloud dvouhrbý - drabař

17 Fenek berberský

18 Kočka pouštní

19  Obr.1: FIR0002. Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:  Obr.2: NBAR, Ester. Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:  Obr.3: HAIMOVITCH, Guy. Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:  Obr.4: SNAKECOLLECTOR. wikimedia commons [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:  Obr.5: DORON. Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:  Obr.6: MADMAX32. Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:  Obr.7: UNDERWOD, Matt. Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative commons na WWW:


Stáhnout ppt "Metodický list Pořadové číslo:VY_32_INOVACE_II.A.15 Název pro školu:EU PŘ 15 Název materiálu:Polopouště a pouště Autor:Mgr. Petra Bainarová Vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google