Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OPTOKONcept - řešení výstavby FTTx sítí Josef Tichý OptoNet Communication.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OPTOKONcept - řešení výstavby FTTx sítí Josef Tichý OptoNet Communication."— Transkript prezentace:

1 OPTOKONcept - řešení výstavby FTTx sítí Josef Tichý OptoNet Communication

2  OptoNet Communication, spol. s r.o. Nejdříve pouze „OPTOKON“ (od roku 1991) Na začátku roku 2006 vzniká OptoNet jako odštěpný závod start jako OptoNet Communication, spol. s r.o.

3  Nabízené služby OptoBone - služby pro partnery OptoNet- služby pro firemní zákazníky OptoMedia- IPTV, streaming, video OptoHousing- housing, hosting

4  OptoBone Velkoobchodní internetová konektivita pro ISP VoIP pro ISP Pronájem nenasvícených vláken Pronájem vlnových délek Ethernetové okruhy …

5  OptoNet internetová konektivita VoIP Datové okruhy L2/L3 VPN Správa sítí …

6  OptoMedia On-line / Off-line streaming Webcasting / Educasting Video tvorba IPTV …

7  OptoHousing Rack-housing Server-housing WWW hosting Mail hosting …

8  FTTx – optické sítě Vysokorychlostní přístup (brodband) – různá definice v různých zemích ČR – takové připojení jež neomezuje účastníka a jeho potřeby (IPTV, VoIP, inet, VoD,…) Dnešní služby – 2k video, IPTV HD, Youtube HD, games,… Budoucí služby – 4k video, IPTV-UHD, on-demand UHD, …

9  FTTx – optické sítě FTTx – Fibre To The X FTTH – Fibre To The Home FTTB – Fibre To The Building FTTC – Fibre To The Curb

10  FTTH – optické sítě AON – Active Optical Networks PON – Pasive Optical Network

11  xPON systémy APON BPON (ITU-T G.983) GPON (ITU-T G.984) EPON (IEEE 802.3ah, IEEE 802.3av) GEPON WDM PON Rychlost od 155Mbps až do 10Gbps

12  OPTOKON xPON systémy GPON GEPON (Turbo+)

13  OPTOKON GPON systém

14  LTP-8X central office node terminal  8 GPON portů (downstream 2.5Gbps, upstream 1.25Gbps)  Uplink connections 2x 10G SFP+ ports 4x 10/100/1000Base-T / 1000 Base-X SFP combo ports 4x 10/100/1000Base-T ports  64 ONT na PON port (až 512 zákazníků na box)

15  MA4000-PX central office node terminal  16 slotů pro GPON karty (PLC-8 / PLC-16)  Dělící poměr 1:64 (až 8192 / koncových jednotek)  Uplink connections 8x 10G SFP+ portů (QSFP 40G) 4x 10/100/1000Base-T porty  Redundantní řídící karta PP4X  Redundantní napájení  Backplane performance 3.2Tbps

16  MA4000-PX – PP4X switch module  Switch layer L2+ (up to 480Gbps) 4x 10GBase ‐ X (SFP+) /1000Base ‐ X (SFP) 2x 10/100/1000Base ‐ T/1000Base ‐ X (SFP)  Inter-module connection 16x 10 Gbps XAUI (10GBASE ‐ KX4) with linear modules 2x 10 Gbps XAUI (10GBASE ‐ KX4) between central switch

17  MA4000-PX – PLC8 PON module  8 GPON portů downstream 2.5Gbps upstream 1.25Gbps  Support RSSI function  Switch performance 128Gbps  2x 10 Gbps XAUI (10GBASE ‐ KX4)  management port 10/100/1000Base ‐ T

18  NTP-RG-1402 – klientská ONT jednotka  1Gbps router – 4 porty 10/100/1000 Base-T  2 FXS porty pro připojení analogových telefonů k VoIP službě  Integrované WiFi AP (300Mbps), virtuální SSID  RF CATV port (volitelné)  USB port pro NAS

19  NTP-RG-1402 – možné aplikace

20  NTP-2 – klientská ONT jednotka  1Gbps router  1GPON port (WAN)  2 porty 10/100/1000 Base-T  RF CATV port (volitelné)  Maximální distance 20km ONT NTP-2, NTP-2C

21  OPTOKON GEPON systém

22  GEPON – centrální jednotky OLT  TURBO+ režim (downstream 2.5Gbps, upstream 1.25Gbps)  LTE-2X – 2PON porty, 4 10/100/1000 combo porty  LTE-8X – 8PON portů, 8 10/100/1000 portů, 2 10SFP+ porty)  64 uživatelů na PON port  GEPON – klientské jednotky ONT  NTE-2 (2 LAN 10/100/1000 Base-T porty)  NTE-RG-1402G-W (4 LAN porty, 2FXS porty, WiFi)

23  GPON / GEPON klientské jednotky ONT  NTU-2V  NTU-RG1402-W  NTU-RG1402-Wac

24  Modelové řešení pro 512 uživatelů

25  SWITCHE (přepínače)  ACCESS SWITCHE (MES1024, MES1124, MES2124)  AGREGAČNÍ SWITCHE (MES3100 řada)  DATACENTER SWITCHE (MES5248)

26  ACCESS SWITCHE - parametry L2STP, RSTP, EAPS Spanning Tree Fast Link option STP Root Guard Ethernet OAM Static Mullticast groups IGMP Snooping v1, 2, 3 Multicast TV VLAN OAMDying gasp 802.ah Ethernet link OAM 802.1ag Connectivity Fault Management 802.3ah Unidirectional Link Detection Management Web-based, CLI, SSH, Telnet TFTP, RMON, SNMP, Radius, TACACS+ ACL1024 rules L2-L3-L4 ACL Time-based ACL ACL Statistics Security DHCP snooping, Option 82 for DHCP UDP relay, DHCP relay Dynamic ARP inspection MAC authentications BPDU attack prevention NetBIOS/ NetBEUI filtering Guest VLAN

27  AGREGAČNÍ SWITCHE - parametry L3Up to 512 IP interfaces Up to 12K routing table enties Clients BootP and DHCP Static IP routes Dynamic routing RIP v.2 Support ARP and ARP Proxy Dynamic Routing OSPF v.2 OAMDying gasp 802.ah Ethernet link OAM 802.1ag Connectivity Fault Management 802.3ah Unidirectional Link Detection Management Web-based, CLI, SSH, Telnet TFTP, RMON, SNMP, Radius, TACACS+ ACL1024 rules L2-L3-L4 ACL Time-based ACL Statistics Security DHCP snooping, Option 82 for DHCP UDP relay, DHCP relay Dynamic ARP MAC authentications

28  Další zařízení z „ELTEX rodiny“  Wi-Fi acces-pointy a klientská zařízení  Routery  VoIP  IPTV STB  Tencí klienti

29  Wi-Fi access pointy (WEP-12ac, WOP-12ac)  High performance chip Broadcom  6 vysílacích antén (2x 3T+3R)  Podpora dual-band a/b/g/n, ac  Pro připojení až 400 uživatelů  Provoz v clusteru bez vyhrazeného controleru  Bez výpadkový roaming 6 х

30  Wi-Fi access pointy – schéma zapojení

31  ROUTERY – ERS řada Services router Firewall

32 ModelParameterss ESR-100 4х 10/100/1000BASE-T, 4x Combo 10/100/1000BASE-T / 1000BASE-X SFP 1x USB 2.0, 1x USB3.0, support 3G/4G modems 1x slot for SD card Internal memory up to 4 GB, 1 GB built-in flash memory Hardware encryption acceleration, hardware acceleration DPI Built-in 220 V AC power supply ESR х 10/100/1000BASE-T, 2х 10GBASE-R SFP+ 2x USB 2.0, support 3G/4G modemss 1x slot for SD card Internal memory up to 8 GB, built-in 1 GB flash memory Hardware encryption acceleration, hardware acceleration DPI Hardware support for L2 and L3 functions Duplication of power modules, hot-swappable Interchangeable modules ventilation Modules 220 V AC and / or 48 V DC  ROUTERY – ERS řada - parametry

33  FTTx sítě – měření ?  Přímá metoda  OTDR  Chromatická disperze  Vidová disperze  Měření PON sítí (přímá metoda + OTDR)

34  FTTx sítě – měřící přístroje přímá metoda  LS800 – zdroj světla  PM800, PM212 power meter  Malá velikost, nízká váha  Celé CWDM spektrum  CW. 270Hz, 1, 2kHz modulace  AWD (automatická detekce vl. délky)  USB port pro upload obsahu paměti  Smart Protocol SW  Baterie – vestavěná nabíječka

35  MOT-700 Mini OTDR  Measures optical power MM and/or SM  MM+SM measurement from on FO port (850, 1310,1550nm)  Memory for up to 200 traces (file in Bellcore format)  Stabilized light source Singlemode / Multimode

36  FTTx – svářečky optických vláken  Mini 6S – Core Aligment Splicer  Mini 4S – 4 Motors Active Clad Aligment Splicer  Mini 50GB – High Precision Cleaver

37 Kompletní řešení optických sítí: návrh, konzultace příprava projektu cenová nabídka dodávka pasivních i aktivních komponentů zprovoznění sítě přejímková měření spolupráce během provozu

38 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "OPTOKONcept - řešení výstavby FTTx sítí Josef Tichý OptoNet Communication."

Podobné prezentace


Reklamy Google