Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Evropa se představuje.  světadíl ( historicky, kulturně, politicky i ekonomicky se od sebe odlišují)  součást kontinentu Eurasie Hranice: přírodní :

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Evropa se představuje.  světadíl ( historicky, kulturně, politicky i ekonomicky se od sebe odlišují)  součást kontinentu Eurasie Hranice: přírodní :"— Transkript prezentace:

1 Evropa se představuje

2  světadíl ( historicky, kulturně, politicky i ekonomicky se od sebe odlišují)  součást kontinentu Eurasie Hranice: přírodní : nejsevernější bod: nejzápadnější bod: nejjižnější bod: vyhledej podle atlasu a zapiš konvenční (smluvené): na východě: sleduj průběh hranice na mapě Rozloha: 10,5 mil km2 druhý nejmenší světadíl

3 Podíl Evropy na rozloze, obyvatelstvu a hospodářské produkci světa v %: překresli diagram ze str. 10 Postavení Evropy ve světě:  vždy výjimečné, ovlivňovala kulturně, ekonomicky a politicky dění na celém světě  v roce 1910 přímo či nepřímo ovládala 85% souše (kolonie)  po 2.sv.válce se koloniální panství rozpadlo a význam E zeslábl

4 Krajní body PevninskýSouřadniceOstrovníSouřadnice Sever Jih Západ Východ

5 Krajní body PevninskýSouřadniceOstrovníSouřadnice Severmys Nordkapp71°s.š.26°v.d.Rudolfův ostr.81°s.š. Jihmys Marroqui36°s.š.6°z.d.ostr Gávdhos34°s.š. Západmys Roca39°s.š.9 z.d.ostr. Flores31° z.d. VýchodPolární Ural67°v.d.


Stáhnout ppt "Evropa se představuje.  světadíl ( historicky, kulturně, politicky i ekonomicky se od sebe odlišují)  součást kontinentu Eurasie Hranice: přírodní :"

Podobné prezentace


Reklamy Google