Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu

2 Výhody a nevýhody jednotlivých operačních systémů počítačů II OB21-OP-EL-KONP-JANC-M-3-038

3 Windows Vista  Ve Windows Vista se objevuje zcela přepracované grafické rozhraní, označované názvem Aero. Nové rozhraní bylo navrženo jako čistší a pohlednější oproti předchozím verzím Windows. Toto rozhraní má specifické požadavky na hardware, které bývají terčem kritiky. Je třeba použít grafickou kartu podporující WDDM.  Vista obsahuje nové vyhledávání fungující na principu indexování souborů, takže výsledky poskytuje prakticky okamžitě.

4 Windows Vista  XML Paper Specification (XPS). XPS, dříve známé pod krycím názvem Metro, je nový formát dokumentů založený na XML, podobný formátu PDF. Cílem formátu XPS je umožnit uživatelům prohlížení, tisk a archivaci dokumentů i bez programu, který dokument původně vytvořil.  Uživatelské rozhraní (přesněji grafické uživatelské rozhraní - GUI) bylo kompletně přestavěno a oproti Windows XP obsahuje mnoho nových funkcí. Systém obsahuje funkci nazvanou stínová kopie (shadow copy), která zajišťuje ukládání změněných souborů do samostatných kopií s možností kdykoli obnovit požadovanou verzi podle potřeby.

5 Windows Vista  Ve Windows Vista je obsažena zcela nová implementace sady protokolů počítačových sítí.  Významnou novinkou je úplnější podpora IP verze 6, se kterým se nyní počítá ve všech částech systému včetně uživatelského rozhraní.  Vista také obsahuje nový systém označený Castle („hrad“), který prostřednictvím technologie peer-to-peer umožňuje šířit autentizační informace v počítačových sítích i bez centrálního serveru, což je typický případ malých domácích sítí.

6 Windows Vista  Další důležitou novou vlastností je podpora diagnostiky problémů se sítí.  Vista má dostatek informací o topologii okolní sítě, což umožňuje přehledně zobrazit síť a její konfiguraci z pohledu operačního systému, ale i pomoci uživateli při hledání a odstraňování potíží.

7 Windows Vista Další novinky v OS Windows Vista jsou:  Podpora pro „NX bit“ nabízený novými procesory s technologiemi AMD64 a EM64T. Tato funkce umožňuje označit některé části paměti jako nepoužitelné pro provádění programu, což se využívá pro zvýšení odolnosti proti bezpečnostním chybám.  Vestavěná podpora pro vypalování DVD, včetně podpory pro systém Mt. Rainier.  Systém Ximage pro ukládání diskových obrazů, zkracující instalaci Windows Vista na cca 15 minut (oproti cca 40 typickým v dřívějších verzích).

8 Windows Vista Další novinky v OS Windows Vista jsou:  Nativní podpora formátu RAW, který se používá ve většině profesionálních digitálních fotoaparátů.  Vestavěná podpora pro RSS, včetně API pro další programy.  Vylepšené šifrování souborů, snadno umožňující chránit data na přenosných paměťových médiích či noteboocích.  Vestavěný hodnotící nástroj Windows System Assessment Tool (WinSat), který analyzuje části systému (grafika, paměť atd.) a umožňuje porovnání systému s jinými a optimalizaci jeho výkonu.

9 Windows Vista  Microsoft vydal celkem 6 různých edicí:  Windows Vista Starter – obdoba Windows XP Starter pro rozvojové země (cena v přepočtu asi 1500-2500 Kč). Zatím se neuvažuje o jejím prodeji v ČR.  Windows Vista Home Basic – základní nabídka pro domácí uživatele - odpovídá dřívějším Windows XP Home Edition.  Windows Vista Home Premium – prémiová nabídka pro domácí uživatele, obsahuje grafické rozhraní Aero, aplikace Media Center a Tablet PC

10 Windows Vista  Windows Vista Business – nástupce Windows XP Professional Edition. Obsahuje nástroje pro kancelář a firemní prostředí.  Windows Vista Enterprise – edice Business, rozšířená například o ochranu čipem TPM, Virtual PC 2007 a pokročilé šifrování disku Bitlocker.  Windows Vista Ultimate – vše z výše zmíněných edicí, navíc obsahuje Windows Ultimate Extras, které nabízí jako jediná edice výhody pro vlastníky nejvyšší edice Windows, například 36 jazyků zdarma mezi kterými je možné se přepínat, dále jako jediná verze obsahuje obě instalační média pro platformy x86 a x64.

11 Windows Vista  Každá edice Visty, která obsahuje Windows media player 11, má i speciální verzi vyžádanou Evropskou unií, která Windows Media Player neobsahuje.  Tyto edice mají koncovku N.

12 Windows 7  Systém Windows 7 zjednodušuje způsob, jakým počítač používáte a jakým se spojuje se světem, a to od přepínání mezi aplikacemi až k nahrávání televizního vysílání.  Systém Windows 7 ještě více usnadňuje základy.  Je snadné sdílet hudbu, dokumenty, tiskárny a všechny další položky s ostatními počítači se systémem Windows 7 v domácnosti.

13 Windows 7  Funkce Windows Search osvobodí uživatele od procházení složek a podsložek k vyhledání hledané položky.  Lepší náhledy na hlavním panelu poskytují vynikající přehled o otevřených aplikacích a seznamy procházení umožňují zobrazení naposledy otevřených souborů kliknutím pravým tlačítkem myši.

14 Windows 7  Systém Windows 7 počítači umožní rychle přecházet z a do režimu spánku.  Systém Windows 7 podporuje nejnovější pokroky v oblasti počítačového hardwaru, 64bitové technologie a vícejádrové procesory, a vylepšené využití paměti pomáhá hardwaru dosáhnout úplného potenciálu výkonu.

15 Windows 7

16  Děkuji za pozornost  Ing. Ladislav Jančařík

17 Literatura  http://microsoft.cz http://microsoft.cz  http://wikipedia.org http://wikipedia.org


Stáhnout ppt "Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google