Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Karel Simon, Petr Čížek EDERA Group a.s. Kudy a kam?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Karel Simon, Petr Čížek EDERA Group a.s. Kudy a kam?"— Transkript prezentace:

1 Karel Simon, Petr Čížek EDERA Group a.s. Kudy a kam?

2 EDERA Group a.s. Ryze česká společnost, téměř 20 let na trhu s technologiemi Lokální ISP v regionu Pardubice Projekt I2 v Náchodě 2007 Výstavba první komerční sítě GPON v Evropě 2008 Autorizovaný partner MOTOROLA GPON 2010 Celosvětově první GPON realizace ve zdravotnictví na světě 2013 Autorizovaný partner GPON HUAWEI v ČR a SR Dodáváme pouze to co sami používáme

3 EDERA Group jde cestou systémové integrace HUAWEI produktů = Kudy a kam?

4 HUAWEI – o společnosti O společnosti Huawei Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Výrobky a služby Huawei se používají ve více než 140 zemích a slouží více než třetině světové populace V Evropě přes 7500 lidí, z nichž 800 pracuje v oblasti výzkumu a vývoje. Celkem cca lidí. provozuje 13 výzkumných a vývojových center v 8 evropských zemích V České republice působí Huawei od roku 2004 a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů Telefónica, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace Huawei rovněž rozvíjí aktivity v oblasti datových a komunikačních technologiích pro podnikový a státní sektor prostřednictvím divize Enterprise a prostřednictvím divize Terminálů komunikačních zařízení pro koncové zákazníky. Jedná se především o chytré mobilní telefony, tablety a širokopásmové datové modemy.

5 HUAWEI – produktové portfolio enterprise Enterprise Networking – switche, routery, WLAN, Access (GPON), NMS Enterprise UC&C – unified communications, teleprezentace, videokamery Enterprise IT – cloud computing, servery, storage Enterprise Security – Unified Threat management, Data Center Firewall, Multi-service Security Gateway, IDS&IPS, SSL VPN, Terminal Security Management, Service Inspection Gateway Enterprise Wireless – eWBB, eWSE TruStar, eWSE GSM-R Enterprise Energy & Infrastructure – Data Centra, UPS, DC power, Mini- shelter, Hybrid Power, PowerCube500

6 Data Center: 330 DC ( 70 Cloud DC) Storage: 22.3% growth No.1 Ranking Source: TBR Enterprise Routers: 11.9% market share No. 2 Ranking Source: Gartner 1.35M units shipped No.3 Ranking LAN Switch: Source: Dell'Oro LTE: 46 Industry LTE networks No.1 Ranking GSM-R: 14,000 km Coverage UC, Videoconferencing : Major Player Source : IDC WLAN, Switch, UC, CC: placed in the challengers quadrant Source: Gartner Tržní podíl v jednotlivých produktových kategoriích DC Switches: 1,200+ units CE series switches shipped

7 Proč Huawei Zejména na našem trhu relativně stále nová značka v oblasti Enterprise Vlastní vývoj, nové produkty a technologie Produktově : kompletní porfolio pro Enterprise, standardy, certifikace Cenově : finančně zajímavá řešení Podpora : partner EDERA Group, lokální zastoupení, transparentní přístup, kompetence Reference : výkonná řešení používaná Enterprise zákazníky po celém světě i v ČR a SR

8 GPON - rodina OLT MA-5600T Velké řešení Velikost: 10U, 19” nebo 21” rozvaděč, hloubka 300mm 2 sloty pro řídící karty, 16 pro linkové karty a 2 pro dedikované uplink karty Kapacita sběrnice 3.2 Tbit/s propusnost na slot: 20 Gbit/s nebo 40 Gbit/s Podpora load-sharing modu na řídících kartách MA5600T podporuje pouze DC napájení MA5600T Střední řešení Velikost: 6U, 19” rozvaděč, hloubka 300mm 2 sloty pro řídící karty, 6 pro linkové karty a 2 pro dedikované uplink karty Kapacita sběrnice 1,5 Tbit/s propusnost na slot: 20 Gbit/s nebo 40 Gbit/s Podpora load-sharing modu na řídících kartách MA5603T podporuje pouze DC napájení MA5603T Malé řešení Velikost: 2U, 19” rozvaděč, hloubka 300mm 2 sloty pro řídící karty a 2 pro linkové karty Kapacita sběrnice 720 Gbit/s propusnost na slot: 20 Gbit/s nebo 40 Gbit/s Podpora load-sharing modu na řídících kartách MA5608T podporuje AC i DC napájení MA5608T

9 GPON - ONT Data SFU HG8240/H 2×POTS 4×GEHG8242 2×POTS 4×GE 1×RF HG8245/H 2×POTS 4×GE 1×USB WIFI(11b/g/n) HG8247/H 2×POTS 4×GE 1×USB WIFI(11b/g/n) 1×RF HG8010/H HG8010/H 1×GE 1 x RF HG8040H 4×GE Voice SFU HGU HG8110/H 1×POTS 1×GE HG8447 4×POTS 4×GE 1×USB WIFI(11b/g/n) 1×RF 4 SSID L2 zařízení L3 zařízení – NAT + IGMP

10 Proč nasadit GPON HUAWEI Investice do vývoje a jasná vize ve smyslu podpory produktového portfolia Operátorské řešení za dostupných cenových podmínek pro segment ISP Nejlepší lokální podpora ze strany partnera EDERA, tak výrobce Servisní podpora – Next-Busines Day, update firmware, prodloužení záruk atd. 2006, celosvětově první Terabit OLT pro komerční využití 2008, celosvětově první “10G PON ready” OLT, enable FTTx seamless evolution. 2009, celosvětově první OLT unifikované pro přístup a agregaci. 2010, celosvětově první “IPV6 ready” (enhanced Phase 2) certifikované přístupové OLT certifikované IPV6 forem. 2011, Huawei uvedl první 40G TWDM-PON 2013, komerčně nasaditelný 10G NG-PON (10G/2.5G) 1. Historie, zkušenosti a technická podpora

11 Proč nasadit GPON HUAWEI 2. Huawei - na velikosti záleží Čína 3 největší Východní Evropa 6 operátorů Severní Amerika Telus Asie aPacific 13 operátorů TdEGPON+VDSL2 FTFTGPON TIGPON+VDSL2 DTGPON+VDSL2 BTGPON+VDSL2 PTGPON China Telecom EPON/GPON China Mobile GPON China Unicom EPON/GPON TelemarGPON TelefonicaGPON+ODN TelespGPON …… Ukraine GPON+VDSL2 RussiaGPON …… TelusGPON+VDSL2 PCCWGPON+VDSL2 HGCGPON TTTGPON BSNLGPON TMGPON …… Latinská Amerika 11 opetátorů Přes 25 let zkušeností v ICT Dodává do 45 z 50 největších operátorů Dominantní podíl na trhu Západní Evropa 43 operátorů

12 Proč nasadit GPON HUAWEI 3. Huawei je globální jedničkou na trhu

13 Proč nasadit GPON HUAWEI 4. Huawei je jednička ve standardizaci ITU-T Q2 (XG-PON) G.987.1G.987.2G.987.3G.988G Zpravodaj (Huawei) Dr. Frank Effenberger Zpravodaj (Huawei) Dr. Frank Effenberger Editor ( HW ) Dr. Luo Yuanqiu Editor ( HW ) Dr. Luo Yuanqiu Editor ( HW ) Lin Wei Editor ( HW ) Lin Wei Editor(HW) Dr. Frank Effenberger Editor(HW) Dr. Frank Effenberger XG-PON standardizace Editor : FT/ATT/NTT Editor : FT/ATT/NTT Editor : ALU/Adtran Editor : ALU/Adtran Huawei má největší zastoupení vedoucích jednotlivých komisí Huawei více než 50% všech přijatých návrhů HuaweiALUEricssonZTE Podané návrhy XG- PON Přijaté návrhy XG-PON469258

14 FTTB/C Ethernet aggregation 1 Mini-OLT ethernet aggregation 5 FTTH-home access 2 FTTM-mobile backhaul 4 FTTO-enterprise access 3 LAG MA5608T MA5600T GE/10GE 48xGE/FE card H802OPGE 8x10GE uplink/cascading card H801SPUF 40G throughput; 128K MAC addresses Transparent transmission of 9K-byte Jumbo frames; 1588v2 time synchronization 40Gthroughput; 128K MAC addresses Transparent transmission of 9K-byte Jumbo frames; 1588v2 time synchronization MA5600T není jen pro FTTH

15 Migrace na 10G PON Rychlá a jednoduchá migrace z GPON na NG-PON OLT ONT 1490nm GPON GPON ONT Now OLT GPON ONT 10G GPON 10 GPON ONT Future ONT 10G GPON card Stejná síť, žádné změný Stejná ODN síť OLT ONT GPON 10G GPON GPON ONT blokují 10GPON a naopak 1 Stávající ONT GPON ONT WBF 10G GPON ONT WBF Stávající EMS s NBI Stávající EMS 10 GPON ONT ONT GPON ONT OLT Chassis je 10GPON ready Použití WDM slučovače Stejné OLT GPONGPON 10 G P O N OLT WDM 1r Huawei 10G GPON sytém je kompatibilní s ITU-T G.987 a 988

16 Budoucnost…. Split : , , Souběh GPON a XG-PON ve stejné ODN , a podpora jednoduché evoluce na 40G TWDM-PON 40G TWDM-PON je TDM-WDM hybridní PON, řešení nikoliv WDM-PON Podporuje koexistence všech třech generací PON na stejné ODN síti a jednoduchou evoluci: GPON, XG- PON a 40G TWDM-PON--ODN musí zůstat zachována co nejdéle Evoluce GPON a XG-PON: GPON  XG-PON-  40G TWDM-PON Symetrický 40G TWDM-PON (4x symetrický XG-PON) bude nejspíš standardizován V únoru na FTTH council ve Švédsku představen prototyp 80G TWDM-PON pod označením MARK 2.

17 Enterprise networking Enterprise UC&C Enterprise IT Enterprise Security Professional Wireless Enterprise Network Energy

18 NE40E Universal Service Router Switching Capacity – až Tbps Forwarding Performance - až 5760 Mpps Interface type - 100GE/40GE/10G/GE/FE /E3/CT3E1/T1 atd. IPv4 - RIP, OSPF, IS-IS, and BGP-4 IPv6 - RIP Next Generation (RIPng), OSPFv3, IS-ISv6, and BGP4+, IPv6-to-IPv4 (6-to-4) tunnelingatd. FULL IPv6 IGMPv1, IGMPv2, IGMPv3, IGMP snooping, multicast VPN, and IPv6 multicast

19 VRP inside AR150&200 Series SOHO&SMB AR3200 Series AR2200 Series AR1200 Series Small Branch Medium Branch Headquarter AR1220/AR1220-D AR1220V AR1220W/1220VW AR 151 AR 151G-HSPA+7 AR2220 AR2240 AR3260 AR 157 AR 151W-P AR 157W AR 201 AR 206 AR 157VW AR 158EVW AR 157G-HSPA+7 AR 207V/207V-P AR 207 AR 207G-HSPA+7 AR 208E AR156 AR158E AR 207VW AR 201VW-P

20 CE12812CE12808CE12804 CE S4Q-EI CE T4Q-EI Core Switches 10GE TOR Switches Elastic Fabric High speed line cards:4 x 100 GE (2014Q1); 24 x 40 GE/96 x 10 GE 64Tbps large capacity , 2Tbps slot bandwidth 3 fabrics types, flexible scalability Virtualized Fabric Network virtualization: VS and CSS reduces investment TRILL: Large L2 network for VM migration nCenter for rapid batch VM migration High-quality Fabric All system components hot backup Five non-blocking architecture features DCB zero packet loss 2us low latency Support four generations of servers in a 10 year lifecycle Investment protection, agile business deployment Reliable network, carrying high-valued service CE12816 (2014Q1) GE TOR Switches CE T4S2Q-EI CE T4S-EI CE T4S-EI CE T4S2Q-HI(2014Q1) CE Q-EI 40GE TOR Switches CloudEngine switche

21 Campus switche Modular routing switch S127xx Agile routing switch S97xxTerabit rouuting switch S77xx Smart routing switch 10G Switch S67xx 24 a 48 SFP+ Gigabit Enterprise switche S5700-LI S5700-SI S5700-EI IP Routing Multicast routing IGMP v1/v2/v3, PIM-SM, PIM- DM, PIM-SSM, MSDP Static routing, RIPv1, RIPv2 and RIPng, ECMP, OSPF, OSPFv3, IS-IS, IS-ISv6, BGP and BGP4+ Static routing, RIPv1, RIPv2 and RIPng, ECMP, Static routing

22 Unified Communication & Collaboration UC/CC 2~8 user 20 user 32 user 100 user user Agent / IP Phone Telepresence 24 port 256 port Wide ranges of products 10,000 user 1440 agent 300,000 user 7560 agent IMS 1024 port Soft Client Camera Mobility/Flexibility NVR V1300N IVS platform TP/VC IVS Full all-in-one video terminal 1080P codec & camera 512K Support WiFi Microphone Voice dialing Intelligent video surveillance platform Cameras: HD 60fps, LTE,analog Encoder and decoder NVR

23 Unified Security Gateway Frewall Intrusion Prevention System Antivir Antispam URL Filtering VPN, NAT Anti DDoS atd.

24 Informace stále po ruce Huawei Netbook

25 Příště Huawei LTE řešení pro pásmo 3,5 a 3,7Ghz

26 Děkujeme za pozornost Karel Simon, Petr Čížek


Stáhnout ppt "Karel Simon, Petr Čížek EDERA Group a.s. Kudy a kam?"

Podobné prezentace


Reklamy Google