Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obratlovci žijící ve sladké i slané vodě. Mají kostěnou kostru a dýchají pomocí žaber. Tělo je většinou kryté šupinami. Vyvinul se u nich proudový.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obratlovci žijící ve sladké i slané vodě. Mají kostěnou kostru a dýchají pomocí žaber. Tělo je většinou kryté šupinami. Vyvinul se u nich proudový."— Transkript prezentace:

1

2

3

4

5 Obratlovci žijící ve sladké i slané vodě. Mají kostěnou kostru a dýchají pomocí žaber. Tělo je většinou kryté šupinami. Vyvinul se u nich proudový orgán „postranní čára“, pomocí které vnímají proudění vody a polohu těla při pohybu. Na rozdíl od paryb mají plynový měchýř, který je mimo jiné nadnáší, takže nemusí neustále plavat jako zmiňované paryby. Ze smyslových orgánů mají vyvinutý zrak, čich, chuť….. Ryby mají důležitý hospodářský význam (kapr) a také sportovní význam (sportovní rybaření – pstruh, štika…..)

6 * KAPR OBECNÝ * ŠTIKA OBECNÁ * ÚHOŘ ŘÍČNÍ *PSTRUH OBECNÝ *KARAS OBECNÝ

7 * JAKUB KRČÍN * ŠTĚPÁNEK NETOLICKÝ

8 * KAPR OBECNÝ

9 1. Naše největší ryba 1. Naše největší ryba: Sumec velký 2. Dravá stanovištní ryba u níž se vykytuje u níž se vykytuje kanibalismus: kanibalismus: 3. Ryba rodící se a umírající v Sargassovém moři: v Sargassovém moři: Úhoř říční 4. Ryba podobná kaprovi: Karas obecný 5. Naše nejplošší ryba: Cejn velký 6. Slizká ryba s drobnými šupinami: Lín obecný Štika obecná

10 * Použité zdroje: Foto Petr Meca


Stáhnout ppt "Obratlovci žijící ve sladké i slané vodě. Mají kostěnou kostru a dýchají pomocí žaber. Tělo je většinou kryté šupinami. Vyvinul se u nich proudový."

Podobné prezentace


Reklamy Google