Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo šablony: III/2 VY_32_INOVACE_P4_3.20 Tematická oblast: Aplikační software pro práci s informacemi III. Internet – E. bankovnictví Typ: DUM - kombinovaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo šablony: III/2 VY_32_INOVACE_P4_3.20 Tematická oblast: Aplikační software pro práci s informacemi III. Internet – E. bankovnictví Typ: DUM - kombinovaný."— Transkript prezentace:

1 Číslo šablony: III/2 VY_32_INOVACE_P4_3.20 Tematická oblast: Aplikační software pro práci s informacemi III. Internet – E. bankovnictví Typ: DUM - kombinovaný Předmět: ICT Ročník: 6. r. (6leté), 4. r. (4leté) Zpracováno v rámci projektu EU peníze školám CZ.1.07/1.5.00/34.0296 Zpracovatel: Miroslav Filipec Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace Datum vytvoření: říjen 2013

2 Metodický list • Demonstrace E - bankovnictví v České spořitelně. • DUM lze použít i při výuce finanční gramotnosti. • Bohužel tento program nelze vyzkoušet bez vstupu do reálného účtu, autor použil svůj, finanční reálie znečitelnil zeleně. • Inovativnost je v podpoře výkladu prostředky ICT. • Doba využití 20´.

3 • Peníze, které vlastníte, můžete mít schované v kapse nebo uložené v „Bance“ (spořitelna, záložna, banka,…). • Instituce nutí občany používat ke správě financí Banky. • Majitel financí může manipulovat se svými penězi v Bance následovně: 1.Fyzicky přijít do Banky, prokázat identitu, jednat na přepážce o svých požadavcích. a.Výhody: spolehlivost b.Nevýhody: hodnota času a cestování, náklady na úředníka (vysoký poplatek) 2.Telefonické bankovnictví. Telefonem se domlouváte s bankéřem o svých požadavcích. a.Výhody: nejmenší spolehlivost b.Nevýhody: náklady na bankéře (vysoký poplatek), čekání na přijetí hovoru, rozespalost bankéře ap. 3.Internetové bankovnictví. a.Výhody: nejnižší poplatky, kdykoli k dispozici, úspora času b.Nevýhody: musíte mít přístup k internetu a vlastnit mob. telefon

4 Internetové bankovnictví budeme prezentovat na programu České spořitelny SERVIS 24 1.Banka vám na požádání aktivuje k vašemu účtu internetové bankovnictví. 2.Adresa URL: https://www.servis24.cz/https://www.servis24.cz/ 3.Vyplníte: klientské číslo a heslo Heslo v tomto případě je obzvlášť důležité. Je nebezpečí, že infikovaný počítač ho odešle zloději či zvědavci.

5 4.Dostáváte se k hlavní nabídce: a)Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) b)Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) c)Apod. (změnit heslo,…)

6 4.Dostáváte se k hlavní nabídce: a)Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) b)Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) c)Apod. (změnit heslo,…)

7 4.Dostáváte se k hlavní nabídce: a)Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) b)Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) c)Apod. (změnit heslo,…)

8 4.Dostáváte se k hlavní nabídce: a)Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) b)Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) c)Apod. (změnit heslo,…) Po Odeslat vám přijde z Banky kód transakce, který vložíte do formuláře. Teprve pak proběhne platba. Lze říci, že zloděj pro internetbanking potřebuje i váš mobil (heslo pro přístup a mobil)

9 Úkol pro žáka: 1.Nalezněte úročení sporožírového účtu ČS. 2.Kolik získáte na úrocích za 1 rok, máte-li na účtu Kč 100 000,- a daň z úroku je 15 %? Konec

10 Zdroje: 1. Roubal, Pavel. Informatika a výpočetní technika pro střední školy Praktická učebnice. Brno : Computer Press, a.s., 2011. ISBN 978-80- 251-3227-2. 2. Roubal, Pavel. Informatika a výpočetní technika pro střední školy Teoretická učebnice. Brno : Computer Press, a.s., 2011. ISBN 978-80- 251-3228-9. 3. Servis24. Česká spořitelna a.s. [Online] [Citace: 24. 8. 2013.] https://www.servis24.cz/ebanking- s24/ib/base/usr/aut/login?execution=e1s1. https://www.servis24.cz/ebanking- s24/ib/base/usr/aut/login?execution=e1s1 Fotografie: Vše: Servis24. Česká spořitelna a.s. [Online] [Citace: 15. 8 2013.] https://www.servis24.cz/ebanking- s24/ib/base/usr/aut/login?execution=e1s1.


Stáhnout ppt "Číslo šablony: III/2 VY_32_INOVACE_P4_3.20 Tematická oblast: Aplikační software pro práci s informacemi III. Internet – E. bankovnictví Typ: DUM - kombinovaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google