Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vzor stroj Český jazyk Mgr. Renáta Slámová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_239.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vzor stroj Český jazyk Mgr. Renáta Slámová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_239."— Transkript prezentace:

1 Vzor stroj Český jazyk Mgr. Renáta Slámová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_239

2 Skloňování vzoru stroj • Jednotné číslo 1. p. stroj 2. p.stroje 3. p.stroji 4. p.stroj 5. p.stroji! 6. p. (o)stroji 7. p. (s)strojem • Množné číslo 1.p. stroje 2. p. strojů 3. p. strojům 4. p.stroje 5. p. stroje! 6. p.(o) strojích 7. p. (s) stroji

3 Podstatná jména rodu mužského neživotného se skloňují podle měkkého vzoru… stroj. počítač nůžjetel pytel

4 JČKAŠEL ITDÉŠŤB TVSPPJO REVRYEJ ORÍYTTJ CEZŠEEK ECEELLG LXLCXWJ Ve čtyřsměrce hledej slova, která se skloňují podle vzoru stroj:

5 Doplň správné tvary podle vzoru stroj: Na poli jsme viděli mnoho (svlačec)___________. Dělníci pracovali na (stroje)_____________. Myslivec nesl v (pytel) ___________ zvíře. Vojáci musí v (boje) _____________zvítězit. S (kašel) ___________ nechoď do školy! Kašel se léčí (jitrocel)_______________. Ve škole jsme se učili o (počítače)_______________. S (nůž) ____________ si nesmíme hrát. V (déšť)____________ se musí nosit deštník.

6 JČKAŠEL ITDÉŠŤB TVSPPJO REVRYEJ ORÍYTTJ CEZŠEEK ECEELLG LXLCXWJ Ve čtyřsměrce hledej slova, která se skloňují podle vzoru stroj: Jetel, svízel, pryšec, jetel, čtverec, déšť, kašel, boj, jitrocel. Řešení:

7 Doplň správné tvary podle vzoru stroj: Na poli jsme viděli mnoho (svlačec)__svlačce_. Dělníci pracovali na (stroje)___strojích_______. Myslivec nesl v (pytel) __pytli_____ zvíře. Vojáci musí v (boje) ___bojích____zvítězit. S (kašel) __kašlem_____ nechoď do školy! Kašel se léčí (jitrocel)_jitrocelem________. Ve škole jsme se učili o (počítače)___počítačích_____. S (nůž) ___nožem____ si nesmíme hrát. V (déšť)___dešti____ se musí nosit deštník. Řešení:


Stáhnout ppt "Vzor stroj Český jazyk Mgr. Renáta Slámová ZŠ Jenišovice VY_32_INOVACE_239."

Podobné prezentace


Reklamy Google