Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Letní Olympijské Hry v Číně

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Letní Olympijské Hry v Číně"— Transkript prezentace:

1 Letní Olympijské Hry v Číně
Lukáš Pavelek

2 Základní fakta… nejbližší letní olympijské hry (LOH 2008) se budou konat v termínu od 8. srpna do 24. srpna 2008 v Pekingu (Beijing) v Číně během 17ti olympijských dní bude v Pekingu uděleno celkem 302 sad medailí k dispozici bude přes 7 milionů vstupenek a organizátoři předpokládají, že cca 75% si koupí domácí návštěvníci olympijských her olympiády se účastní cca sportovců a 5500 funkcionářů z 90 zemí světa, kteří budou ubytováni ve třech olympijských vesnicích: v Pekingu, v Hong Kongu a v Quingdao na průběh bude dohlížet na 650 rozhodčích nedílnou součástí prezentace každých novodobých olympijských her jsou její maskoti, letní olympijské hry 2008 v Číně jich budou mít pět, stejně jako je olympijských kruhů - LOH v Pekingu nás budou provázet Fuwa (kamarádi) kteří se jmenují Beibei, Jingjing, Huanhuan, Yingying a Nini na olympijských hrách 2008 v Pekingu se očekává účast 9600 novinářů a reportérů

3 Disciplíny LOH… Atletika, Badminton, Baseball, Basketbal, Box, Cyklistika, Fotbal muži, Fotbal ženy, Házená, Judo, Lukostřelba, Moderní gymnastika, Moderní pětiboj, Plavání, Plážový volejbal, Pozemní hokej, Rychlostní kanoistika, Skoky do vody, Softball, Sportovní gymnastika, Stolní tenis, Střelba, Synchronizované plavání, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Veslování, Vodní pólo, Vodní slalom, Volejbal, Zápas, Šerm

4 Popis místa konání… Peking, Čína
Peking je hlavní město Číny a zároveň městem neuvěřitelných kontrastů. V Pekingu narazíte na mnoho historických památek a muzeí. Kromě jeho velmi bohaté historie vás však překvapí i pulsujícím ruchem velkoměsta. Peking je také město mrakodrapů a místem střetávání kultur. Návštěvníkům nabízí velkolepou podívanou, nezapomenutelné zážitky a možnost vychutnat si atmosféru dávné minulosti v Zakázaném městě či u Chrámu nebes.

5 Vstupenky… Ceny vstupenek jsou stanoveny Organizačním výborem (BOCOG) a je povinností zveřejnit zvlášť cenu vstupenky a zvlášť manipulační poplatek, jehož výše je také přesně určena ze strany pořadatale Letních olympijských her. První kolo objednávání vstupenek musí být ukončeno do Po této lhůtě je možno ještě objednávat další vstupenky nebo měnit svoje požadavky, ale přerozdělovat už se budou pouze ty vstupenky, které se neuplatnily v základním kole. V této další fázi prodeje je možné objednávat vstupenky do 15.ledna K objednávce vstupenek použijte formulář objednávky, který rovněž naleznete na těchto stránkách. Současně se, prosím, seznamte i s podmínkami prodeje vstupenek.

6 Oficiální znak…

7 Historie OH… Antické olympijské hry byly nejvýznamnější a nejstarší z řeckých her. Konaly se od roku 776 před naším letopočtem až do roku 393 našeho letopočtu. Roku 394 zakazuje olympijské hry zvláštním ediktem Theodosius I. První novodobé sportovní hry nesoucí označení olympijské, byly Anglické olympijské hry, které na svém venkovském sídle v Cotswoldu uspořádal roku 1604 Robert Dover.   Hry podporoval i velký příznivec a propagátor sportu, král Jakub I. Hry se měli konat každý rok za letního slunovratu. Na programu byly běžecké disciplíny, hod kladivem, míčové hry, šerm holemi a zápas. První, kdo vystoupil s myšlenkou obnovení olympijských her, byl v roce 1760 německý pedagogický reformátor Johann Bernhard Basedow.

8 Novodobé LOH… První novodobé olympijské hry byly v Aténách za krásného slunečného jarního dne zahájeny 6. dubna 1896. Zúčastnilo se jich 311 sportovců – pouze mužů – ze třinácti zemí světa, kteří své síly poměřovali v devíti sportovních odvětvích.

9 Olympijská pochodeň - nejnovější technologie

10 Kvalifikační kritéria
Pryč jsou doby, kdy se olympijských her mohl zúčastnit prakticky kdokoliv, koho vyslala jeho zem bojovat za čest a slávu. Vzhledem k neustálému nárůstu významu olympijských her a nafukování jejich programu bylo nutné zasáhnout a začít počty sportovců omezovat. V posledních letech se počty ustálily mezi – aktivních závodníků. Aby toho bylo dosaženo, byly jednotlivým sportům s výjimkou nejtradičnějších a nejsledovanějších sportů - atletiky a plavání – přiděleny přesné kvóty, které jednotlivé sportovní organizace rozdělily podle svého uvážení. Proto se v některých sportech stalo již velice složitým se na Hry vůbec probojovat, a proto si každý sportovec, kterému se to podařilo, zaslouží uznání, byť třeba na samotných Hrách nepatřil k nejlepším.

11 Návrh mého maskota… Maskot:

12 Oficiální maskoti…

13 Zdroje: http://www.letni-olympijske-hry-peking-2008.cz/

14 Created by Lukáš Pavelek
THE END


Stáhnout ppt "Letní Olympijské Hry v Číně"

Podobné prezentace


Reklamy Google