Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

6.7.1907 – 23.1.1999  významný český spisovatel literatury pro mládež  redaktor několika dětských časopisů a zážitkový pedagog.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "6.7.1907 – 23.1.1999  významný český spisovatel literatury pro mládež  redaktor několika dětských časopisů a zážitkový pedagog."— Transkript prezentace:

1

2

3  významný český spisovatel literatury pro mládež  redaktor několika dětských časopisů a zážitkový pedagog

4 1924 Wys Muller & Co.  V roce 1924 skončil obchodní školu a krátce pracoval v informační kanceláři firmy Wys Muller & Co.

5 Jestřáb  Pod svou skautskou přezdívkou Jestřáb vedl po značnou část svého života chlapecký (zpočátku klasický skautský) oddíl. šedesát let  V této pozici vydržel plných šedesát let.

6 1925 Sluneční zátoky Sázavě  O prázdninách roku 1925 vedl Foglar skautský tábor, při němž poprvé zavítal do Sluneční zátoky na řece Sázavě. Památník Jaroslava Foglara ve Sluneční zátoce.

7

8  Hoši od Bobří řeky Opírá se o principy skautingu, chlapeckého přátelství a odvážného táborového dobrodružství.  Chata v Jezerní kotlině Vypráví o přátelství dvou chlapců, kteří navštěvují romantickou divokou krajinu za městem.  Záhada Hlavolamu Rychlé šípy Vontů ježek v kleciJana Tleskače, kultovní Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury.  ………………………

9

10

11 dedicem-zustava-nadace.html dedicem-zustava-nadace.html


Stáhnout ppt "6.7.1907 – 23.1.1999  významný český spisovatel literatury pro mládež  redaktor několika dětských časopisů a zážitkový pedagog."

Podobné prezentace


Reklamy Google