Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

My friend About me Přečti a spoj se správným obrázkem: She likes gym. He likes games. She likes riding a horse. He likes skateboards. He likes baseball.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "My friend About me Přečti a spoj se správným obrázkem: She likes gym. He likes games. She likes riding a horse. He likes skateboards. He likes baseball."— Transkript prezentace:

1

2 My friend About me

3 Přečti a spoj se správným obrázkem: She likes gym. He likes games. She likes riding a horse. He likes skateboards. He likes baseball. She likes football.

4 Přečti a spoj se správným obrázkem: - řešení She likes gym. He likes games. She likes riding a horse. He likes skateboards. He likes baseball. She likes football.

5 Přečti a spoj se správným obrázkem: swimming playing on the piano baseball games gym singing riding a bike riding a horse skateboard football I like

6 Přečti a spoj se správným obrázkem - možné řešení swimming playing on the piano baseball games gym singing riding a bike riding a horse skateboard football I like

7 Použité zdroje: Zdroj všech obrázků je galerie Microsoft Office 2010, vlastník licence ZŠ Jablonec nad Nisou – Mšeno, Mozartova24, příspěvková organizace


Stáhnout ppt "My friend About me Přečti a spoj se správným obrázkem: She likes gym. He likes games. She likes riding a horse. He likes skateboards. He likes baseball."

Podobné prezentace


Reklamy Google