Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0967 Název projektu Zlepšení podmínek pro vzdělávání na MGO Název školy Matiční gymnázium Ostrava,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0967 Název projektu Zlepšení podmínek pro vzdělávání na MGO Název školy Matiční gymnázium Ostrava,"— Transkript prezentace:

1 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Název projektu Zlepšení podmínek pro vzdělávání na MGO Název školy Matiční gymnázium Ostrava, Dr. Šmerala 25/2565, , Ostrava Název materiálu San Marino Autor Mgr. Nikolas Manolcis Tematický okruh Zeměpis – Regionální geografie Evropy Ročník Druhý ročník vyššího gymnázia a tercie víceletého gymnázia Vytvořeno Anotace Digitální učební materiál obsahuje polohu San Marina, dějiny San Marina, úvod, geografii, podnebí, obyvatelstvo, hospodářství (průmysl, zemědělství, cestovní ruch) a opakování ve formě křížovky. Cílem je poskytnout a přiblížit žákům základní informace o San Marinu. Metodický pokyn Digitální učební materiál je zpracován v programu Microsoft PowerPoint. Prezentace obsahuje učební materiál, graf, obrázky a křížovku s tajenkou. K výuce je potřeba dataprojektor a notebook. Pokud není uvedeno jinak, použitý materiál je z vlastních zdrojů autora.

2 SAN MARINO (Republika San Marino) (1) (2)

3 Poloha San Marino je malý jihoevropský stát ze všech stran obklopený Itálií Jeho jediný soused je Itálie (39 km) (3) (4)

4 Dějiny San Marino je jednou z nejstarších republik na světě Bylo založeno v roce 301 Bylo součástí Římské říše V čele stoji regenti Luca Beccari a Valeria Ciavattaová (5)

5 Úvod Italsky: Serenissima Repubblica di San Marino Rozloha činí 61 km² (229. na světě) Počet obyvatel je (215. na světě) Státním zřízením je parlamentní republika Úředním jazykem je italština Hlavním městem je San Marino Měnou je euro (EUR) (6)

6 Geografie San Marino je uzavřená enkláva v Itálii Dominuje zde Apeninské horské pásmo Nejvyšším bodem je hora Monte Titano (755 m n. m.) (7) (8)

7 Podnebí Podnebí je typické středomořské Teplé léta a mírné zimy (9)

8 Obyvatelstvo Počet obyvatel je (215. na světě) Úředním jazykem je italština Etnické složení obyvatelstva: Sanmariňané 80 %, Italové 20 % Náboženské složení: římsko-katolické (10)

9 Hospodářství San Marino není členem Evropské unie, ale používá měnu euro Velký význam zde má turistika Zemědělství má jen nepatrný význam (obilí, vinná réva, olivy) Významné jsou poštovní známky (pro sběratele velká cena) (11)

10 Cestovní ruch Hlavním město San Marino Památka UNESCO (12) (13)

11 Opakování Státní zřízení v San Marinu? Sousedící stát se San Marinem? Úřední jazyk v San Marinu? Regent v San Marinu? Měna v San Marinu? Regent v San Marinu? Hlavní město San Marina? Cizí území nebo jeho část, které je zcela obklopené územím vlastního státu? Nejvyšší vrchol v San Marinu?

12 Použité zdroje BATEMAN, Graham. Zeměpis světa. 1. vyd. Praha : Columbus, ISBN s. 354 BATEMAN, Graham. Zeměpis světa. 1. vyd. Praha : Columbus, ISBN s. 354 (1) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Marino.svg (1) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Marino.svg Marino.svg Marino.svg (2) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: g (2) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: g g g (3) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: png (3) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: png png png (4) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (4) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (5) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (5) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (6) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: n_Marino.jpg (6) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: n_Marino.jpg n_Marino.jpg n_Marino.jpg (7) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (7) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (8) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: jpg (8) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: jpg jpg jpg

13 Použité zdroje (9) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (9) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (10) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: ccari.jpg (10) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: ccari.jpg ccari.jpg ccari.jpg (11) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: co_rsm.jpg (11) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: co_rsm.jpg co_rsm.jpg co_rsm.jpg (12) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: jpg (12) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: jpg jpg jpg (13) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: (13) Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: The World Factbook [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/sm.html The World Factbook [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/sm.html https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/sm.html Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: Otevřená encyklopedie Wikipedie [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: FAOSTAT [online]. [cit ]. Dostupné z WWW: FAOSTAT [online]. [cit ]. Dostupné z WWW:


Stáhnout ppt "DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0967 Název projektu Zlepšení podmínek pro vzdělávání na MGO Název školy Matiční gymnázium Ostrava,"

Podobné prezentace


Reklamy Google