Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přichází jaro Prchalová Zdeňka SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná Určeno pro 7. tř. ZŠS.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přichází jaro Prchalová Zdeňka SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná Určeno pro 7. tř. ZŠS."— Transkript prezentace:

1

2 Přichází jaro Prchalová Zdeňka SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná Určeno pro 7. tř. ZŠS

3 Jaro je jedno ze čtyř ročních období. Začíná 21. března. Znaky jarních měsíců (březen, duben, květen): dny se prodlužují, otepluje se. Březnové slunce má krátké ruce. Březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem, máj, vyženeme husy v háj.

4 Příroda se probouzí. Začínají kvést některé květiny. sněženka bledule petrklíč tulipánnarcis Březen POZNÁVEJ

5 Z teplých krajin se vracejí ptáci. Staví hnízda a snášejí vejce. POZNÁŠ NAŠE STĚHOVAVÉ PTÁKY? čápvlaštovka dudek drozd špačekkonipas Letí několik týdnů a uletí mnoho tisíc km.

6 Duben Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři.svatého Jiříštíři Svátky jara – Velikonoce. Zvířata si hledají partnery a přivádějí na svět mláďata.

7 Studený máj, v stodole ráj. Až přijde máj, vyženeme kozy v háj. Květen Květen se pokládá za nejkrásnější měsíc v roce. Jediný ze všech měsíců má dvě pojmenování - máj a květen, podle přírody, která v tuto dobu kvete.

8 Jarní práce na zahrádce hrabání trávy ořezávání a stříhání suchých větví rytí půdy sázení stromků a květin zalévání JMENUJ ČINNOSTI

9 Naší zahrádce věnujeme na jaře patřičnou péči. Nejen, že si to zaslouží, ale ona se nám odmění svojí zelenou, pestrou a voňavou krásou.

10 Otázky a úkoly Kdy začíná jaro? Kterým měsícům říkáme jarní? Jaké znáš jarní květiny? Kteří ptáci přilétají z teplých krajin? Jmenuj jarní práce na zahrádce.

11 Seznam použitých odkazů stehovavi-ptaci# n_Starling_2006.jpg/200px-European_Starling_2006.jpg

12 Seznam použitých odkazů _04.jpg prace-dost-a-dost.jpg


Stáhnout ppt "Přichází jaro Prchalová Zdeňka SŠ, ZŠ a MŠ, Karviná Určeno pro 7. tř. ZŠS."

Podobné prezentace


Reklamy Google