Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vítejte v Písmenkově seznamte se s písmenkem A, a Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vítejte v Písmenkově seznamte se s písmenkem A, a Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického."— Transkript prezentace:

1 Vítejte v Písmenkově seznamte se s písmenkem A, a Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Představuje se vám písmenko A a

3 A a A a A a A a Autíčko se červená, protože se stydí, že není jak autobus, pobere míň lidí.

4 Poznáte, co si děti prohlížejí?

5 A teď další hádanka. Každý z vás to má, máte to s sebou ve škole, nosíte to na zádech a také to začíná od A. Co je to?

6 A další hádanka: Je to sladké ovoce. Je to sladké ovoce. U nás neroste. U nás neroste. Dováží se z tropů. Dováží se z tropů. Známe ho i jako kompot. Známe ho i jako kompot. Začíná písmenem A. Začíná písmenem A.

7 Kdo správně doplní říkanku? A písmenko pro tebe A písmenko pro tebe..... letí do nebe letí do nebe. Uhodli jste to?

8 A básnička pokračuje: mu štěstí přála mu štěstí přála a šátečkem zamávala. a šátečkem zamávala. Jméno holčičky začíná od písmene A. Uhodli jste ho? Jaká další jména od A znáte?

9 A kdopak pozná tohoto papouška? Jak se jmenuje?

10 A teď už to bude těžší. Jak se říká knize, kam ukládáme známky nebo fotografie?

11 A teď poslední soutěž. Kdo si zapamatoval všechna slova od A, která jsme si dnes říkali?

12 A jaké písmenko jsme se dnes naučili?

13 A jací jsme? Šikovní školáci! Můžeme si zatleskat!

14 Zdroje: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Autíčko Autíčko Obrázek anděla Obrázek anděla Obrázek holčičky Obrázek holčičky Fotografie akvária Fotografie akvária Obrázek akvária Obrázek akvária Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: Uveřejněné odkazy [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: VARANO. Fotografie aktovky VARANO. Fotografie aktovky CHMEE2. Obrázek ananasu CHMEE2. Obrázek ananasu METOC. Album fotografií METOC. Album fotografií KIRK. Fotografie andulky KIRK. Fotografie andulky Básnička autíčko. In BUREŠ, J. Obrázková abeceda. Hradec Králové : nakladatelství AAg, s. r.o.


Stáhnout ppt "Vítejte v Písmenkově seznamte se s písmenkem A, a Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Edita Havránková. Dostupné z Metodického."

Podobné prezentace


Reklamy Google