Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kameny Dělíme na NEROSTY a HORNINY Mají jedno chemické složení. Se skládají z několika nerostů. SŮL KAMENNÁ (NaCl)ŽULA ČESKÝ GRANÁTPÍSKOVEC KŘEMENVÁPENEC.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kameny Dělíme na NEROSTY a HORNINY Mají jedno chemické složení. Se skládají z několika nerostů. SŮL KAMENNÁ (NaCl)ŽULA ČESKÝ GRANÁTPÍSKOVEC KŘEMENVÁPENEC."— Transkript prezentace:

1

2 Kameny Dělíme na NEROSTY a HORNINY Mají jedno chemické složení. Se skládají z několika nerostů. SŮL KAMENNÁ (NaCl)ŽULA ČESKÝ GRANÁTPÍSKOVEC KŘEMENVÁPENEC ŽIVEC UHLÍ SLÍDABŘIDLICE MAGNETOVEC KREVEL

3 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. SŮL KAMENNÁ Těží se v solných dolech nebo se získává odpařováním mořské vody. Tvoří krystaly. Je důležitá pro život. Není zdravé příliš solit. Solný důl

4 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. KŘEMEN Křemen má většinou bílou barvu, je to tvrdý nerost. Používá se ve stavebnictví a při výrobě skla.

5 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. ŽIVEC Je hnědý, růžový nebo žlutavý nerost. Rozemletý se používá k výrobě porcelánu. V přírodě je důležitý pro život.

6 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. SLÍDA Lesklý nerost, dříve se používala jako výplň oken. Nehoří, proto se používala do okének kamen. Pro svůj lesk se používá na fasády domů. Je obsažena v žule.

7 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. ČESKÝ GRANÁT Drahokam, který se těží v severních Čechách u Turnova.

8 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. MAGMETOVEC Magnetovec patří mezi železné rudy. V železárnách se z něho vyrábí železo.

9 NEROSTY Se skládají z jedné chemické látky. KREVEL Krevel patří mezi železné rudy. V železárnách se z něho vyrábí železo.

10 Zdroje WAMPI. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: důl) MANGL, Ondřej. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (sůl)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Chlorid_sodn%C3%BD.PNG DULYAN (USER:ARAMGUTANG), Aram. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (krystal soli) DESCOUENS, Didier. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (krystal křemene)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Quartz_oisan.jpg OIMEL. Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (sklo)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bleikristall_nachtmann_karaffen.jpg POON, Wing- Chi. Wikipedie Otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (dumy písku) ŠJŮ (CS:ŠJŮ). Wikimedia Commons [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: NEZNÁMÝ. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: porcelánu) MENDUCKI, Piotr. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (český granát – krystal) ZIMBRES, Euricio. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (české granáty) VAVŘÍK, Martin. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (magnetovec)http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Magnetity.jpg ARCHAEODONTOSAURUS. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (krystaly magnetovce) SÁNCHEZ, Luis Miguel Bugallo. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (krevel) USER ARPINGSTONE ON EN.WIKIPEDIA, Luis Miguel Bugallo. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: ahttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Hematite.bear.660pix.jpg –uvolněné dílo, (medvěd z krevelu) ALCHEMIST-HP. Wikipedie otevřená encyklopedie [online]. [cit ]. Dostupný na WWW: (surové železo)


Stáhnout ppt "Kameny Dělíme na NEROSTY a HORNINY Mají jedno chemické složení. Se skládají z několika nerostů. SŮL KAMENNÁ (NaCl)ŽULA ČESKÝ GRANÁTPÍSKOVEC KŘEMENVÁPENEC."

Podobné prezentace


Reklamy Google