Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Procenta Prezentace je zaměřená na procvičování slovních úloh na procenta. Obsahuje 6 slovních úloh na procenta řešených trojčlenkou. Autor: Mgr. Eva Černá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Procenta Prezentace je zaměřená na procvičování slovních úloh na procenta. Obsahuje 6 slovních úloh na procenta řešených trojčlenkou. Autor: Mgr. Eva Černá."— Transkript prezentace:

1 Procenta Prezentace je zaměřená na procvičování slovních úloh na procenta. Obsahuje 6 slovních úloh na procenta řešených trojčlenkou. Autor: Mgr. Eva Černá © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Zimní bunda, která původně stála 850 Kč, byla zlevněna o 32 %. Kolik stála bunda po zlevnění? 100 % %... x 850 Kč x = 272 cena po slevě – 272 =578 Kč Bunda stála po slevě 578 Kč. © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Zimní bunda, která původně stála 850 Kč, byla zlevněna na 32 % původní ceny. Kolik stála bunda po zlevnění? 100 % %... x x = Kč Bunda po slevě stála 272 Kč. © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Dělník měl za směnu vyrobit 320 výrobků. Plán ale překročil o 15 %. Kolik výrobků dělník vyrobil? Dělník vyrobil celkem 368 výrobků. 100 % %... x x = Podle plánu překročení...48=368 © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5 V penzionu je ubytování pro 45 hostů. Kapacita penzionu je využita na 60 %. Kolik je v penzionu ubytováno lidí? 100 % %... x x = osob V penzionu je ubytováno 27 lidí. © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

6 V průběhu aukce byla cena sošky Kč zvýšena o 56 %. Za kolik Kč byla soška prodána na konci aukce? 100 % %... x x = Kč Kč Soška byla prodána za Kč. Původní cena zvýšení = Kč © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

7 Chladnička původně stála Kč. Nejprve byla její cena zvýšena o 15 %, pak ale byla opět snížena o 15 % z nové ceny. Jaká byla nakonec cena chladničky? 100 % %... x x = Kč 100 % %... x x = 8 308, Kč Konečná cena chladničky byla 8 308,75 Kč. © Eva Černá Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Procenta Prezentace je zaměřená na procvičování slovních úloh na procenta. Obsahuje 6 slovních úloh na procenta řešených trojčlenkou. Autor: Mgr. Eva Černá."

Podobné prezentace


Reklamy Google