Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika"— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika
Název školy: Základní škola a Mateřská škola Křetín, okres Blansko, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07./1.4.00/ Autor: Mgr. Vendula Báčová Člověk a jeho svět/Vlastivěda/Místo, kde žijeme – 5. ročník Období vytvoření: září 2011 Anotace: Učivo je podáno formou prezentace doplňující výklad. Žáci si upevní probrané učivo a získají základní informace o Rakousku, které vyhledávají v příruční mapě. Prezentace je vhodná pro plátno a dataprojektor. VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika Rakouská REPUBLIKA

2 Státní symboly Státní hymna Land der Berge, Land am Strome

3 Rakousko bylo v minulosti spolu s ČR a dalšími zeměmi součástí velkého soustátí zvaného habsburská monarchie (zanikla v roce 1918). Rakousko je neutrální zemí, proto není členem NATO ani jiného vojenského spolku. Je členem EU. Sousední státy: ČR, Německo, Lichnštejnsko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko, Maďarsko, Slovensko.

4 Hlavní město: Vídeň Měna: euro Úřední jazyk: němčina Další velká města: Linec, Salcburk, Graz, Innsbruck Obyvatelstvo: téměř 8 mil obyvatel Povrch: povrch hornatý (velehory Alpy)

5 Vodstvo: Dunaj Zemědělství: obiloviny, zelenina, ovoce a vinná réva, hospodářská zvířata na podhorských pastvinách Průmysl: dřevozpracující, sůl (těžba v Solné komoře u Salcburku)

6 V příruční mapě vyhledej hlavní město, další města, pohoří, nejvyšší horu, řeky.
Vyhledej sousední státy.

7 Prohlédni si mapu Rakouska. Jaký je povrch?

8 Obrázky Großglockner (3798 m)

9 Salcburk

10 Vídeň

11 Použité zdroje Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vendula Báčová. [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < > [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < >

12 [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: < >


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_05_Rakouská republika"

Podobné prezentace


Reklamy Google