Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základy statistické indukce Základní soubor, náhodný výběr Základní statistický soubor (stručněji základní soubor) je statistický soubor, z něhož pořizujeme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základy statistické indukce Základní soubor, náhodný výběr Základní statistický soubor (stručněji základní soubor) je statistický soubor, z něhož pořizujeme."— Transkript prezentace:

1 Základy statistické indukce Základní soubor, náhodný výběr Základní statistický soubor (stručněji základní soubor) je statistický soubor, z něhož pořizujeme empirický výběr (neboli vzorek). Je reprezentován souborem všech hodnot sledovaného argumentu. (reálný, hypotetický) Prostý náhodný výběr - jedná se o pravděpodobnostní výběr, kdy každý prvek ZS (populace) má stejnou pravděpodobnost, že se do výběru dostane. Prostý náhodný výběr lze také definovat jako výběr o rozsahu n, kdy každá množina n prvků má stejnou pravděpodobnost, že bude vybrána. Charakteristiky (též parametry) ZS nazýváme teoretické, značíme je malými řeckými písmeny (μ,σ^2,ρ, …) Charakteristiky empirického výběru (vzorku) nazýváme empirické, značíme je malými latinskými písmeny (m,s^2, r, …). Výběrové charakteristiky jsou charakteristiky obecného náhodného výběru, značíme je velkými latinskými písmeny (M, S^2, R,...).

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15


Stáhnout ppt "Základy statistické indukce Základní soubor, náhodný výběr Základní statistický soubor (stručněji základní soubor) je statistický soubor, z něhož pořizujeme."

Podobné prezentace


Reklamy Google