Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Žák dokáže zarovnat text v aplikaci MS Word Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže zarovnat text dle potřeb dokumentu v aplikaci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Žák dokáže zarovnat text v aplikaci MS Word Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže zarovnat text dle potřeb dokumentu v aplikaci."— Transkript prezentace:

1 Anotace Žák dokáže zarovnat text v aplikaci MS Word Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže zarovnat text dle potřeb dokumentu v aplikaci MS Word Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Spuštění aplikace Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Aktivita / Výklad Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let / 6. ročník Celková velikost/Datum 1,21 MB – soubor *.ppt (PowerPoint)/červenec 2012 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 19 - 31

2 Microsoft Word – zarovnání textu MS Word 2010 Pokyny a vysvětlivky: Zápis do sešitu K zamyšlení Praktická část na počítači Videoukázka

3 Zarovnání textu nalezneme na kartě Domů ve skupině Odstavec. Text v odstavci se zarovnává podle zarážek a může být zarovnaný čtyřmi způsoby: MS Word 2010 – zarovnání textu Zarovnání textu Než si začneme hrát se zarovnáváním textu opiš do nového dokumentu následující odstavec dle předlohy: Co je to Informatika? Informatika je matematický obor zabývající se zpracováním a využitím dat – informací.

4 MS Word 2010 – zarovnání textu Zarovnat text doleva Je to výchozí nastavení programu Microsoft Word. Mezery mezi slovy jsou stejné. Rovnoměrnějšího zarovnání pravého okraje se může dosáhnout rozdělováním slov. Zarovnat text na střed Zarovnání na střed se často používá u nadpisů. Označ nadpis „Co je to Informatika?“ a zarovnej ho na střed stránky.

5 MS Word 2010 – zarovnání textu Zarovnat text doprava Nejčastěji se použije při psaní dat či textů, které mají být v pravé části dokumentu, a neznáme jejich přesnou délku. Zarovnat text do bloku Text je zarovnán vlevo i vpravo. Pro dosažení tohoto vzhledu doplňuje program mezi slova mezery. Ve výsledku vypadá text velmi pěkně. Toto zarovnání nepoužíváme v případě, že je v řádku málo znaků. Označ veškerý text a zarovnej ho do bloku. Označ zbylý text a zarovnej ho doprava.

6 MS Word 2010 – zarovnání textu Nyní uzavři aplikaci MS Word, spusť Internet Explorer a na školním webu www.zsmirova.net v sekci Žáci v podsekci Informace pro žáky si stáhni do své složky soubor „Cvicny_list_EU-19-30.dotx“ a začni pracovat.Cvicny_list_EU-19-30.dotx

7 Zdroje Text:  Obecné definice nebo vlastní text autora Obrázky:  Vlastní obrázky autora DUMu Videa:  Vlastní videa autora DUMu


Stáhnout ppt "Anotace Žák dokáže zarovnat text v aplikaci MS Word Autor Petr Samec Jazyk Čeština Očekávaný výstup Dokáže zarovnat text dle potřeb dokumentu v aplikaci."

Podobné prezentace


Reklamy Google