Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OPAKOVÁNÍ VYPOČÍTEJTE IMPEDANCI SERIOVÉHO SPOJENÍ REZISTORU O ODPORU R= 10 Ω, INDUKTORU O VLASTNÍ INDUKČNOSTI L= 200 mh A KAPACITORU O KAPACITĚ C=220.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OPAKOVÁNÍ VYPOČÍTEJTE IMPEDANCI SERIOVÉHO SPOJENÍ REZISTORU O ODPORU R= 10 Ω, INDUKTORU O VLASTNÍ INDUKČNOSTI L= 200 mh A KAPACITORU O KAPACITĚ C=220."— Transkript prezentace:

1

2 OPAKOVÁNÍ VYPOČÍTEJTE IMPEDANCI SERIOVÉHO SPOJENÍ REZISTORU O ODPORU R= 10 Ω, INDUKTORU O VLASTNÍ INDUKČNOSTI L= 200 mh A KAPACITORU O KAPACITĚ C=220 nF PŘI KMITOČTU F= 1MHz. Z=R+ jωL – j1/(ωC) VYPOČÍTEJTE ABSOLUTNÍ HODNOTU A FÁZOVÝ ÚHEL. PŘÍKLAD ŘEŠTE POMOCÍ M-SOUBORU.

3 ZÁKLADNÍ POUŽITÍ 2D GRAFIKY

4 figure OTEVŘE ÚPLNĚ NOVÉ GRAFICKÉ OKNO A UČINÍ JEJ AKTIVNÍM: figure (n) - UČINÍ AKTIVNÍM (EVENT. JEJ I OTEVŘE) GRAFICKÉ OKNO S ČÍSLEM N. UZAVŘENÍ GRAFICKÉHO OKNA – close (n).

5 SPOJITÝ 2D GRAF x= 0:0.1:10; y=sin(x); plot(x,y) SYNTAXE: PLOT(Y)... VYKRESLÍ HODNOTY VEKTORU 'Y' V ZAVISLOSTI NA JEJICH PORADI PLOT(X,Y)... VYKRESLÍ HODNOTY VEKTORU 'Y' V ZAVISLOSTI NA HODNOTACH VEKTORU 'X' PLOT(X,Y,STR)... VYKRESLÍ HODNOTY VEKTORU 'Y' V ZAVISLOSTI NA HODNOTACH VEKTORU 'X' A POMOCÍ ŘETĚZCE STR OVLIVNÍ VÝSLEDNÝ VZHLED GRAFU: BARVU ZNAČKY A ČÁRY, TYP ZNAČKY A TYP ČÁRY (VIZ NÍŽE) Proměnná str obsahuje až tři hodnoty vlastností, v pořadí barva, typ značky a typ čáry. Implicitně je nastavena barva 'b' (modrá), značka žádná a plná čára.

6 BarvaZnačkaTyp čáry bmodrá.tečka-plná gzelenáokolečko:tečkovaná rčervenáxkřížek-.čerchovaná csv.modrá+křížek--čárkovanaá mfialová*hvězdička yžlutásčtverec kčernáddiamant vtrojúhelník nahoru ^trojúhelník dolů <trojúhelník doleva >trojúhelník doprava ppentagram hhexagram PARAMETRY PRO PRÁCI S GRAFEM

7 SYNTAXE PRO PRÁCI S GRAFEM plot (t,y,r*-) VYKRESLÍ GRAF ČERVENOU BARVOU, BODY GRAFU BUDOU * A KŘIVKA BUDE VYKRESLENA PŘERUŠOVANĚ. PŮVODNÍ GRAFSE ZMĚNĚNÝMI PARAMETRY

8 VYKRESLENÍ VÍCE KŘIVEK DO JEDNOHO GRAFU PŘÍKAZ : hold on hold off ZOBRAZENÍ MŘÍŽKY, NASTAVENÍ MĚŘÍTKA PŘÍKAZ : grid on grid off NASTAVENÍ OS DLE POTŘEBY : axis ([Xmin Xmax Ymin Ymax ])

9 POPIS GRAFU PRO POPIS OS POUŽIJEME JEDNODUCHÝ PŘÍKAZ : xlabel ( ‘toto je osa X’) – popis osy x ylabel ( ‘toto je osa Y’) – popis osy y title(‘toto je titulek’) – titulek grafu text(5,5,’text do grafu’) – umístí text z uvozovek na souřadnice x=5 a y=5. gtext(‘text by mouse’) – uložení textu v obrázku pomocí myši


Stáhnout ppt "OPAKOVÁNÍ VYPOČÍTEJTE IMPEDANCI SERIOVÉHO SPOJENÍ REZISTORU O ODPORU R= 10 Ω, INDUKTORU O VLASTNÍ INDUKČNOSTI L= 200 mh A KAPACITORU O KAPACITĚ C=220."

Podobné prezentace


Reklamy Google