Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI LETECKÉHO METEOROLOGICKÉHO PERSONÁLU Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 AKTUÁLNÍ PROBLÉMY HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI AMP.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI LETECKÉHO METEOROLOGICKÉHO PERSONÁLU Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 AKTUÁLNÍ PROBLÉMY HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI AMP."— Transkript prezentace:

1 HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI LETECKÉHO METEOROLOGICKÉHO PERSONÁLU Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 AKTUÁLNÍ PROBLÉMY HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI AMP

2 Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 Hodnotitel přijede den před samotným auditem a během odpoledne se seznámí s pracovištěm, jeho zvláštnostmi a specifickými požadavky. Je vhodné porovnat pracovní postupy a metody běžně používané na stanici či služebně se schválenou dokumentací tak, aby se případné rozpory ujasnily před samotným auditem. Je potřeba poučení hodnocených provádět vždy před auditem nebo postačí pouze jedno proškolení ? Je možné při hodnocení přihlédnout k těmto místním zvláštnostem a odchylkám? Vzniklé nejasnosti či problémy je nutné prodiskutovat s příslušným V. Přítomnost další osoby při hodnocení (V, Ing. Tydlitát, armáda?)

3 AKTUÁLNÍ PROBLÉMY HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI AMP Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 Na rozdíl od písemného testu a případové studie, kdy hodnocený je „mimo službu“, při přímém pozorování musí „standardně pracovat“. Proto jsou ústní dotazy a případové simulace pouze doplňkem přímého pozorování a neměly by narušovat práci hodnocené osoby. Je možné či reálné po přímém pozorování hodnocenou osobu ve směně prostřídat za dalšího přezkušovaného ? Je možné provést písemné testy a případové studie v průběhu toho samého dne jako přímé pozorování? Pokud zastupuje AMF na pozici AMO musí projít oběma hodnoceními. Je možné pro tyto případy zkrátit „sekundární“ přímé pozorování na např. 2 hodiny? Případové studie pro AMO by mohly týkat např. “jednohodinového nowcastingu“ – s využitím TRENDů, METARů, RL a pod.

4 Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 Jaké otázky a v jakém počtu pro AMO? Kolik praktických případů studií a simulací pro AMO i AMF? Je nutné doplnit případové studie a simulace o místní zvláštnosti. Ideálně cca 10 simulací a studií pro AMF a 20 až 30 simulací pro AMO. AKTUÁLNÍ PROBLÉMY HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI AMP Kdy má proběhnout audit hodnotitelů? V průběhu hodnocení mohou být upravovány databáze pro písemný test i případové simulace a studie. Má být součástí hodnocení i formální kontrola portfolia? Jak moc veřejné mohou být výsledky hodnocení? Pokud otázky pro hodnocení budou vytvářet převážně hodnotitelé a v menší míře i management, kdo je bude schvalovat?


Stáhnout ppt "HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI LETECKÉHO METEOROLOGICKÉHO PERSONÁLU Odbor letecké meteorologie,ČHMÚ, Praha 2013 AKTUÁLNÍ PROBLÉMY HODNOCENÍ ZPŮSOBILOSTI AMP."

Podobné prezentace


Reklamy Google