Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Z pohádek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Z pohádek."— Transkript prezentace:

1 Z pohádek

2 Vím jedno oudolí Vím jedno návrší, zámek nádhernej. Z nejhezčích pohádek, ho znám stavěnej z křišťálu sahá k nebi pomálu povětří přijde k duhu princeznám. Stavěnej z křišťálu, sahá k nebi pomálu povětří přijde k duhu princeznám Bílý je lilium bilej krásnej sen bílý je pravý hedvábí. Jdu cestou necestou za svou bílou nevěstou jiná mě na tom světě nevábí. Jdu cestou necestou za svou bílou nevěstou jiná mě na tom světě nevábí.

3 Vím jedno oudolí, vím já pěknej mlejn, dobře to v tomhle mlejně znám
Vím jedno oudolí, vím já pěknej mlejn, dobře to v tomhle mlejně znám. Bydlí tam panenka voči má jak pomněnka, jinou už na tom světě nehledám. Bydlí tam panenka voči má jak pomněnka, jinou už na tom světě nehledám. Vím, jedno oudolí, vím já pěknej mlejn, míří sem cesta s přívozem. Jde cesta necesta, tady je má nevěsta, nerovná se jí žádná z princezen. Jde cesta necesta, tady je má nevěsta, nerovná se jí žádná z princezen. Vím, jedno oudolí, vím já pěknej mlejn, vedle něj rybník s rákosím. Ta dívčí co jí znám je má bílá princezna, tu si já od pantáty vyprosím. Ta dívčí co jí znám je má bílá princezna, tu si já od pantáty vyprosím.

4 Široký, hluboký Široký, hluboký, ty vltavský tůně. Měl jsem já panenku, měl jsem já panenku, teď mi srdce stůně. Měl jsem já panenku, měl jsem ji dvě léta, Teď mi ji odvedli,teď mi ji odvedli, po lásce je veta. Co našlapal vody, co našlapal bláta, přec jsem tě nedostal, přec jsem tě nedostal, má panenko zlatá. Co jsem se nachodil, našlapal kamení, Přec jsem Tě nedostal, přes jsem Tě nedostal, moje potěšení.

5 Když jde malý bobr spát Když jde malý bobr spát, bobr spát, bobr spát, tak si chvilku hraje rád, hraje rád, hraje rád, postaví se na zadní, na zadní, na zadní, jenom, bobře, nespadni, jenom nespadni. Prosím vás, buďte tak dobří, dělejte to jako ti bobři, raději hned po dobrém následujte za bobrem. Když jde malý bobr spát, bobr spát, bobr spát, dobré jídlo jídá rád, jídá rád, jídá rád, pije mléko, glo-glo-glo, glo-glo-glo, glo-glo-glo, aby mu to pomohlo, dělá glo-glo-glo. Prosím vás, buďte tak dobří, dělejte to jako ti bobři, raději hned po dobrém následujte za bobrem.

6 Když jde malý bobr spát, bobr spát, bobr spát, tak si uši myje rád, myje rád, myje rád, vyčistí si pravý zub, levý zub, dupy-dup, a už spinká jako dub, spinká jako dub. Prosím vás, buďte tak hodní, dělejte to jak bobři vodní, stejně Jana jako Jan pochodujte do hajan. Když jde malý bobr spát, bobr spát, bobr spát, tak si chvilku hraje rád, hraje rád, hraje rád, postaví se na zadní, na zadní, na zadní, jenom, bobře, nespadni, jenom nespadni. Prosím vás, buďte tak dobří, dělejte to jako ti bobři, raději hned po dobrém následujte za bobrem.

7 Rumělku ve tvářích, ležím v polštářích, to mě právě baví
Rumělku ve tvářích, ležím v polštářích, to mě právě baví. Nic mě netíží, jen si prohlížím, všechny šperky,co mám. Tak svět mi radosti chystá a v kramfelcích jsem si jistá, když se načančám,když se načančám,když se načančám. Po drahých kobercích, chodit ve špercích, to mi zkrátka sluší. Hosty přijímám, jen se zajímám, copak ušít si dám. A svět mi rukama tleská, jsem roztomilá a hezká, když se načančám,když se načančám,když se načančám. Když se načančám

8 R:Jen já,jen já,o mě tu kráčí, jen,já,jen,já jsem princezna tvá, ta,která udělá hačí, a k vladaření ji stačí, když se načančá,když se načančá,když se načančá.

9 Čím je to čím, že spím-li či bdím, tak stále jsem švarná
Čím je to čím, že spím-li či bdím, tak stále jsem švarná? Příčinu znej, já ze všech jsem nej, že na sebe dbám. Ať projdu zámkem, či smrčím, jsem dokonalá a frčím, když se načančám,když se načančám,když se načančám. R:Jen já,jen já,o mě tu kráčí, jen,já,jen,já jsem princezna tvá, ta,která udělá hačí, a k vladaření ji stačí, když se načančá,když se načančá,když se načančá.


Stáhnout ppt "Z pohádek."

Podobné prezentace


Reklamy Google