Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_12 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po P – opakování formou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_12 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po P – opakování formou."— Transkript prezentace:

1

2 Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_12 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po P – opakování formou křížovky. Anotace V prezentaci si žáci procvičí a upevní vyjmenovaná slova po P formou křížovky. Pomůcky: pracovní list AutorMgr. Kateřina Fiedlerová JazykČeský jazyk Datum vytvoření11. 11. 2011 Očekávaný výstup Znalost - odůvodňování správného psaní: i/í a y/ý po tvrdých, měkkých i obojetných souhláskách. Stupeň a typ vzděláníZákladní vzdělání - lehké mentální postižení Klíčová slovaVyjmenovaná slova po P, význam vyjmenovaných slov po P Druh učebního materiáluPrezentace Cílová skupinaŽák 2. stupně speciální školy Číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.1102

3 Mgr. Kateřina Fiedlerová Vyjmenovaná slova po P - opakování formou křížovky. 6. ročník

4 Žáci a žákyně, dnes si v křížovce procvičíme vyjmenovaná slova po P. Každý z Vás teď obdrží jeden pracovní list s křížovkou, kterou si společně vyplníme. Na dalším snímku uvidíte otázky. U každé otázky je příklad. Vypočítej ho a odpověď zapiš velkými tiskacími písmeny ke správnému výsledku (do pracovního listu). Nejrychlejší z vás  může jít zapsat odpověď na PC. Tabulka je na dalším snímku.

5 880 - 280 Čechrat si peří. 390 - 150 Podlouhlý plochý obal na sypký, kusový a jiný materiál. 1000 - 330 Rohovitý obal chránící konce prstů kopytníků. 950 - 540 Zářivě se lesknout. 700 - 670 Přílišné sebevědomí, povýšenost, domýšlivost, nadutost. 100 – 67 Tráva (plevel) s dlouhými podzemními výhonky.

6 Tajenka: ? ? 600 240 670 410 30 33 Kdo bude vědět první, které písmenko se nám skrývá pod otazníkem?

7 N E T O P Ý R - jediný létající savec z řádu letounů - z předních končetin se vyvinula křídla - aktivní hlavně za soumraku a v noci - vytváří ultrazvukové vlny (tzv. echolokace) - pomocí těchto vln se orientuje v prostoru a také loví potravu: hmyz, žáby, malé savce, rybkami, též se někteří netopýři živí krví Hmyz – např. můry = noční motýli

8 Tajenku máme vyluštěnou. Je konec hodiny. Loučím se s vámi. Čauky mňauky... Vaše kočička Mája


Stáhnout ppt "Číslo v digitálním archivu školyVY_32_INOVACE_CJ6_12 Sada DUMČeský jazyk 6 PředmětČeský jazyk Název materiáluVyjmenovaná slova po P – opakování formou."

Podobné prezentace


Reklamy Google