Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY"— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY
Název školy: ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY Autor: MGR. STANISLAVA OHANKOVÁ Název: VY_32_INOVACE_282_NEŽIVÁ_PŘÍRODA_VODA Téma: VODA, JEJÍ SKUPENSTVÍ, VÝZNAM A KOLOBĚH VODY V PŘÍRODĚ Číslo projektu: CZ 1.07/1.4.00/ Anotace:

2 ANOTACE: prezentace slouží k výkladu nové látky v předmětu člověk a jeho svět ve 3. ročníku ZŠ žáci se seznamují se skupenstvím vody, kde všude voda je, jaké má podoby v přírodě popíší koloběh vody podle obrázku a videa na závěr učivo opakují

3 Datum vytvoření: 12. února 2012
Klíčová slova: voda, skupenství, déšť, jezero, rybník, řeka, potok, moře, kroupy, jinovatka, rosa, námraza, vodní pára, led, sníh Metodické pokyny: listy 1 – 3 jsou úvodní listy 4 – 5 obsahují informace o nalezišti vody v přírodě na listě 6 najdou žáci popsané typy vody listy obsahují skupenství vody na listě 11 se nachází informace o různých podobách vody list 12 objasňuje koloběh vody v přírodě na listě 13 je video koloběhu vody list 14 obsahuje závěrečné opakování formou otázek a odpovědí list 15 obsahuje použité zdroje

4 VODA KDE VŠUDE V PŘÍRODĚ JE VODA? TEČE JE v řekách v rybnících
v potocích JE v rybnících

5 jezerech umělých nádržích mořích

6 VODA SLANÁ SLADKÁ PODZEMNÍ Je pro člověka nepouživatelná. Přeměňujeme
ji na vodu pitnou. Je obsažena v podzemí. Najdeme ji v mořích a oceánech. Tvoří okolo 20 % světových zásob sladké vody. Najdeme ji v přehradách, rybnících, jezerech a potocích.

7 SKUPENSTVÍ VODY V PŘÍRODĚ JE VODA PEVNÁ KAPALNÁ PLYNNÁ

8 PEVNÁ VODA MRZNE PŘI 0°C = = BOD MRAZU MĚNÍ SE V LED A SNÍH

9 KAPALNÁ JEJÍ TVAR NENÍ STÁLÝ, PŘIJÍMÁ TVAR NÁDOBY DÉŠŤ RŮZNÉ NÁPOJE

10 PLYNNÁ VODA VŘE PŘI 100°C = = BOD VARU MĚNÍ SE V PÁRU

11 4. PO CHLADNÉ LETNÍ NOCI BÝVÁ NA TRÁVĚ ROSA.
VODA V PŘÍRODĚ: 2 .DÉŠŤ 1. V LÉTĚ SE VE VELKÝCH VÝŠKÁCH Z KAPIČEK VODY VYTVOŘÍ KOUSKY LEDU - KROUPY 4. PO CHLADNÉ LETNÍ NOCI BÝVÁ NA TRÁVĚ ROSA. 3. ZA MRAZIVÉHO POČASÍ VZNIKÁ JINOVATKA NEBO NÁMRAZA.

12 VODA V PŘÍRODĚ NEUSTÁLE KOLUJE.

13 KOLOBĚH VODY V PŘÍRODĚ SI JEŠTĚ POPÍŠEMĚ NA VIDEU.

14 OPAKUJEME: Kde v přírodě se nachází voda?
Při kolika °C voda mrzne a vře? Jak se nazývají tyto dva stupně? V jaké podobě se voda v přírodě nachází? Jak mění svoji podobu? 5. Zjednodušeně popište koloběh vody v přírodě.

15 POUŽITÉ ZDROJE: ŠTIKOVÁ, Věra. Prvouka 3. Brno: Nová škola, ISBN Soubor:Watercycleczechhigh.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, , 19:46 [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ ŠKOLA PODBOŘANY, HUSOVA 276, OKRES LOUNY"

Podobné prezentace


Reklamy Google