Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tato prezentace je věnována všem mladým a vášnivým houbařům. Autorem materiálu a veškeré fotodokumentace, není-li uvedeno jinak, je Jitka Dvořáková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tato prezentace je věnována všem mladým a vášnivým houbařům. Autorem materiálu a veškeré fotodokumentace, není-li uvedeno jinak, je Jitka Dvořáková."— Transkript prezentace:

1 Tato prezentace je věnována všem mladým a vášnivým houbařům. Autorem materiálu a veškeré fotodokumentace, není-li uvedeno jinak, je Jitka Dvořáková.

2 Anotace: Soubor se skládá názorného příspěvku, který je námětem pro vyučujícího. Představuje scénář části výukové hodiny, klíčové kompetence a očekávaný výstup. Žáci získají nové znalosti a utvrdí své již dříve nabyté poznatky, které si na obrázcích ověří za použití atlasu hub. Autor: Jitka Dvořáková Datum vytvoření: září 2012 Jazyk: čeština Vzdělávací oblast: člověk a příroda Obor: přírodopis Průřezové téma: environmentální výchova Tematický okruh: ekosystémy Učivo: houby s plodnicemi, konzumace a první pomoc při otravě houbami Očekávaný výstup: žák rozpozná naše nejznámější jedlé a jedovaté houby s plodnicemi a porovná je podle charakteristických znaků Speciální vzdělávací potřeby : žádné Klíčová slova: houby s plodnicemi Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák II.stupně – 6. ročník Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělání – druhý stupeň – první období Typická věková skupina: 12 – 15 let

3 jedlý

4 Jedlý a výtečný

5 jedlá

6 jedlý

7 jedovatá

8

9 jedlá

10 jedlý

11 jedlá

12 Houbařův sen

13 HOUBAŘŮV SEN ve velkém Ale čistit to je dřina.

14 I jedlé houby mohou zabíjet. sbíráme houby, které bezpečně známe nesmíme houby sbírat do igelitových tašek a sáčků co nejdříve zpracujeme tepelně či zmrazíme při podezření na požití jedovatých hub neprodleně přivoláme lékařskou pomoc tel.č.155 pokusíme se vyvolat zvracení Nejčastější příznaky otravy houbami: prudké bolesti břicha průjem nevolnost a zvracení problémy s močením poruchy vědomí, neklid až agresivita, halucinace bušení srdce, rozšířené zornice

15 Autorem veškeré obrazové dokumentace použité v tomto učebním materiálu, je Jitka Dvořáková.


Stáhnout ppt "Tato prezentace je věnována všem mladým a vášnivým houbařům. Autorem materiálu a veškeré fotodokumentace, není-li uvedeno jinak, je Jitka Dvořáková."

Podobné prezentace


Reklamy Google