Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ECS Sistemi Elettronici SPA

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ECS Sistemi Elettronici SPA"— Transkript prezentace:

1 ECS Sistemi Elettronici SPA
Cinisello Balsamo ( MI ) Sesto Fiorentino ( FI ) Firma E.C.S. S.p.A. působí na trhu řídících systémů od roku 1970, a proto patří na světové úrovni mezi průkopníky ve svém oboru. Jedná se o obor, ve kterém je důležitý neustálý vývoj, a kde je potřeba trvale rozšiřovat nejenom sortiment, ale také vyvíjet nové aplikace. V současnosti tak firma vyrábí a nabízí komplexní řešení nejen pro frézky, obráběcí centra, vyvrtávačky nebo soustruhy, ale také pro zpracování plechu a kamene. E.C.S. S.p.A. zaměstnává v Itálii 45 lidí, z nichž většina je technický personál. Firma sídlí v Miláně a ve Florencii (viz. fotografie). Zároveň má svá zastoupení a distributory v dalších důležitých průmyslových zemích a to ve Francii, Německu, České a Slovenské republice, ale také v Brazilii a Argentině.

2 ECS uvádí na trh systém CNC 900
Obecně platí, že u všech aplikací automatizace, které zahrnují pohyb ve dvou nebo více osách, a pokud vyžadují vysokou kvalifikaci obsluhy, pomáhá a stále více se v posledních letech rozšiřuje použití průmyslových PC jako systému kontroly a dohledu. To umožnilo v podstatě na základě vzrůstající úrovně typizace spojené s tímto řešením využít následující výhody: z hlediska HW, který disponuje širokým rozsahem specializovaných desek, a to jak pro řízení os, tak pro vstupy a výstupy. Tato řešení vycházejí v každém případě výhodněji, než jakékoliv řešení vlastní z hlediska komunikace s vnějším světem, kdy je možné vybrat si připojení sériové, paralelní, Ethernet, telefon, wireless atd., vždy se standardními protokoly a velmi nízkými náklady; z hlediska nástrojů rozvoje SW je to použití celé řady standardních, vysoce výkonných nástrojů, které se dají přizpůsobit, a které umožní rychlé vytváření uživatelského rozhraní, které je graficky intuitivní a účinné. V neposlední řadě to je možnost snadného využití na trhu dobře dostupných softwarů a tím rozšířit řídící systém o další funkce.

3 Pokud jde o nové CNC řady 900 zaměřila se firma E. C. S. S. p. A
Pokud jde o nové CNC řady 900 zaměřila se firma E.C.S. S.p.A. na následující cíle: Uspořit místo. Použití standardního zdroje napájení a zejména jedna základní deska, která zahrnuje „n“ desek rozšiřujících, typických pro průmyslová PC, to bylo jedním z prvních cílů. Takže přesto, že to nebyl záměr nejdůležitější, podařilo se s novým řešením minimalizovat velikost CNC a tím prostor, nutný pro jeho instalaci. Zvýšit spolehlivost. Plně zahrnout maximum různých funkcí, ale přitom snížit počet komponentů, a především minimalizovat počet propojení. Odstranit zdroj jakéhokoliv problému integrace HW/SW (často od různých dodavatelů) podle celkového a především odzkoušeného řešení, které zahrnuje všechny požadované funkce. S CNC řady 900 se tak může výrobce soustředit na vlastní vývoj tak, aby byla především usnadněna obsluha stroje, aby nedocházelo ke ztrátě času při vytváření základních funkcí, a zároveň, aby byly hardware a software vyladěny tak, aby byly kompatibilní. Tuto jednoznačnou výhodu ocení zejména ti, kteří už za sebou mají nějakou nepříjemnou zkušenost při podobné práci a ví, jak důležité je jednotné technické rozhraní jak z hlediska HW tak SW (funkce pohybu stejně jako PLC).

4 CNC řada 900 1

5 CNC900– produkt pro automatizaci
ECS nabízí CNC řady 900 pro řízení strojních zařízení; centrální jednotka systému představuje PCNC s pokročilou technologií a mnoha výhodami, konfiguraci PC a zvláštní desky; výhodou není pouze větší kompaktnost a spolehlivost, ale především špičkový software, vyvinutý se záměrem nabídnout všechny funkce, typické pro CNC, jako je kompletní PLC, řízení os a vzdálených vstupů/výstupů, a to přes řídící desku ovládanou z klávesnice. CNC řada 900 je uloženo v panelu, spojeném s dotykovým displejem Architektura softwaru zaručuje uživateli naprosto jednoduché ovládání bez jakéhokoliv problému. CNC řada 900 může řídit 16 nezávislých os ( osy nebo vřetena) 2

6 CNC900 – produkt pro automatizaci
Beckoff module CPU Ethercat Osy SERCOS® Ethercat / ECSLink MECHATROLINK Klávesnice stroj CRT + klávesnice + myš 3 Zastoupení v České s Slovenské republice.Martin Interamericana s..r.o.

7 CNC 900 - vybraná technická data (1)
Hardware Procesor Entry Level : AMD Sempron 2,1Ghz High Level : AMD Turion Dual Core 2,1Ghz RAM MemorY: Entry Level : 512mb Ram High Level : 1Gb Ram Hard disk: High capacity Solid state memory ( ve vývoji ) 6 porte USB 2.0 Počet os: MAX 16 interpolated ( osy nebo vřetena) Max I/O = 2048 bus field ( Ethercat ) Interface: Ethercat, EcsLink, Analogica, Sercos ( ve vývoji ) Profinet ( ve vývoji ) Mechatrolink 1 e 2 ( ve vývoji ) Monitor dotykový 15,3” Klávesnice stroje podle potřeb zákazníka ( opce ) CNC klávesnice 4 Zastoupení v České a Slovenské republice: Martin Interamericana s.r.o.

8 CNC BASIC- vybraná technická data(2)
K DISPOZICI INTEGROVANÁ 10/100 MIT SÍŤOVÁ KARTA PRO PŘIPOJENÍ CNC NA FIREMNÍ SÍŤ OPCE PŘIPOJENÍ NA FIREMNÍ SÍŤ PŘES WIRELESS WINDOWS XP OPERAČNÍ SYSTÉM VE STANDARDU PLC „C“ PROGRAMOVACÍ JAZYK VÝVOJ, LADĚNÍ A DIAGNOSTIKA NÁSTROJŮ,VELMI PŘÍJEMNÉ PRO UŽIVATELE A UŽ VE STANDARDU SADA PRO VÝVOJ PLC A ROZŠÍŘENÍ ŘÍDÍCÍCH FUNKCÍ V C/C++ JAZYKU ISO, GAP,EXPERT A LIP PROGRAMOVACÍ JAZYKY RYCHLOST ČTENÍ 5000 BLOKŮ/SEC. ČAS INTERPOLAČNÍHO CYKLU = PROGRAMOVATELNÝ 1-2 SEC ČAS CYKLU PLC :jako interpolator CICLYC :programovatelné od 5 do 10 ms LOOK-AHEAD bloků 3D SIMULACE SOLID SIMULATION (OPCE) CONTEMPORARY CNC PROCESS = 1 ( ve vývoji ) 5 Zastoupení v České a Slovenské republice: Martin Interamericana s.r.o.

9 CNC řada 900- vybraná technická data(3)
Senzory HW pro monitorování: Vnitřní teplota v blízkosti HDU (přes PTC). Správný provoz ventilátoru CPU PC ( správné otáčky/min). Teplota CPU PC. Vstupy/výstupy CPU PC. Napětí akumulátoru dostatečné pro udržení duálního portu RAM. 6

10 CNC klávesnice – zadní pohled
CNC KEYBOARD (091H029 Frontal view ) CNC klávesnice – zadní pohled Klávesnice stroje PC připojení 16 digitál. vstupů Ruční kolečko 16 digitál. výstupů Konektor ruč.kolečko

11 CNC řada 900 VGA ETHERCAT porty PS2 myš K napájen í 24V 6 USB portů
Přípojení klávesnice 6 USB portů klávesnice Sada opce: - UPS kontrolované přes sériovou linku 8

12 CNC900 – produkt pro automatizaci
Beckoff module CPU Ethercat Osy SERCOS® Ethercat / ECSLink MECHATROLINK Klávesnice stroj CRT + klávesnice + myš 3 Zastoupení v České a Slovenské republice: Martin Interamericana s.r.o.

13 9 osy Řízení pohon a I/O Digitální rozhraní ECSLINK vřeteno
IEC1491 (SERCOS) (ve vývoji) nebo Analogické +/-10V Max 16 modulů I/O ECS nebo jiné 9

14 Sada pro reinstalaci SW - CNC900
Je připravena speciální sada pro kompletní reinstalaci softwaru pro výstup z HDU také neformátovaný: Sada se skládá z: USB klíče dokumentace s potřebnými instrukcemi 13 Zastoupení v České a Slovenské republice: Martin Interamericana.s.r.o.

15 Telediagnostika U CNC900 je také dokončován vývoj vzdálené diagnostiky systému. Tento softwarový nástroj umožní provést diagnostiku funkcí CNC i na velkou vzdálenost, a touto cestou zároveň provést potřebné úpravy. Diagnostika probíhá přes standardní kancelářské PC. Ze vzdáleného místa může operátor provést všechny akce, u kterých chce provést diagnostiku a tímto způsobem je možné diagnostikovat i celé CNC. Zároveň je třeba poznamenat, že nepůjde pouze o provedení operací pomocí telediagnostiky, ale spíše například i o pomoc uživateli při programování. Telediagnostika se nevztahuje pouze na CNC, ale může se týkat také celého stroje a to prostřednictvím programování z PLC. Aby tato funkce mohla začít fungovat, bude stačit jenom nainstalovat do CNC speciální software, připojit přes internet systém na telefonní linku, a jakmile dojde k propojení, začne test. 14


Stáhnout ppt "ECS Sistemi Elettronici SPA"

Podobné prezentace


Reklamy Google