Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Plán participace aktérů na rozvoji Prahy 14 (komunity, NNO, UMČ, komerční sektor) Městská část Praha 14 Praha 14 kulturní p. o. Anthropitures z. s.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Plán participace aktérů na rozvoji Prahy 14 (komunity, NNO, UMČ, komerční sektor) Městská část Praha 14 Praha 14 kulturní p. o. Anthropitures z. s."— Transkript prezentace:

1 Plán participace aktérů na rozvoji Prahy 14 (komunity, NNO, UMČ, komerční sektor) Městská část Praha 14 Praha 14 kulturní p. o. Anthropitures z. s.

2 Anthropictures z.s. - kdo jsme?  sociální antopologové/žky  terénní výzkumníci  kulturní překladatelé  výzkumníci města  precizujeme projektové realizace reagující na komunitní potřeby  neproblematický přístup

3 Co děláme? 2013  Komunitní monitoring neformálních komunitních kolektivů P14 2014  Komunitní koordinace - aktualizace komunitního monitoringu, reportování projevů komunitního života na P14  zapojujeme občany Prahy 14 do rozhodovacích procesů v oblastech územního, komunitního, kulturního rozvoje ve spolupráci s partnery z P14  dlouhodobé sledování kauz a občanských aktivit

4 Projekty 2014  Oslavy Prahy 14 - účast na akcích v jednotlivých lokalitách, pomoc při precizaci návrhů a mediování motivací a možností zúčastněných aktérů.  Street for Art - komunikační a propagační činnost s lokálními obyvateli, informování o akcích a jejich přípravách, snaha zapojit širší plénum lokálních aktérů.  Vánoce na ulici - systematická výzkumná činnost v prostředí lidí bez domova. Konaktáž konkrétních bezdomovců, monitoring jejich situace, Komunikace s organizacemi ohledně navazující činnosti s cílem aktivního zapojení bezdomovců.  Hudební noc na Praze 14 - vytipování a zprostředkování kontaktů na lokální provozovatele pohostinských zařízení.  Mezikulturní fotbalový festival a romská zábava - monitoring sociálního a komunitního prostředí v ohledu k pořádání akce. Organizace akce a analýza jejího zpětného dopadu.

5 Projekty 2014  Storytelling (součást Oslav i Street for Artu) - konzultace konceptu projektu na základě terénních zkušeností, propagace a aktivní kontaktování potenciálních participantů.  Hloubětínská smeč (součást Oslav Prahy 14) – zprostředkování kontaktů prostřednictvím Komunitního monitoringu. Reflexe akce i dalšími cílovými skupinami.  Kyjské rybaření (součást Oslav Prahy 14) – zprostředkování kontaktů prostřednictvím Komunitního monitoringu v oblasti Kyje a Aloisov.  Pietní vzpomínka na padlé v 1. světové válce – komunikace s iniciátorem akce – farností sv. Jiří v Hloubětíně, propagace, pořádání a reflexe akce.  Sousedské slavnosti v Hostavicích – monitoring situace v lokalitě, zpětná vazba ohledně dopadů akce.  Dlouhodobější kauzy spojené s různými peticemi – DSS Bojčenkova, developerský projekt Canaba, hřiště Ekospol v Hutích.

6 Plán komunikace o průběhu a výsledcích projektu Komunitní koordinace  strategický tým (prezentace výstupů „Pracovní skupiny komunitního rozvoje“)  pracovní skupina komunitního rozvoje (členové MČ, P14K, KK) - měsíční četnost  pracovní schůze P14K + KK - 2 týdenní četnost  zřízení pozice „Tajemníka komunitního rozvoje MČ“  zřízení "hot desk" pro KK na úřadě MČ – podpora komunikace

7 Plán aktivit na rok 2015 Lokální skupiny  nástroj dlouhodobého komunitního předjednávání veřejných participativních setkání v mikroregionech (otestováno 2013 park Vidlák)  tvorba tematických generelů využitelných pro Strategický plán P14 Posilování sítě lokálního partnerství  navazujeme na akce z roku 2014 - Oslavy MČ P14, Street for Art 2014, Hudební noc, Vánoce na ulici, Mezikulturní fotbalový turnaj, Storytelling, Kyjské rybaření, Pietní vzpomínka na padlé v I. SV, Neformální participační setkání na Hutích atd.

8 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Plán participace aktérů na rozvoji Prahy 14 (komunity, NNO, UMČ, komerční sektor) Městská část Praha 14 Praha 14 kulturní p. o. Anthropitures z. s."

Podobné prezentace


Reklamy Google