Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Possessive Adjectives Form sentences based on the following pattern, using possessive adjectives derived alternately from Jan and Jana. Vzor: Naša kniha.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Possessive Adjectives Form sentences based on the following pattern, using possessive adjectives derived alternately from Jan and Jana. Vzor: Naša kniha."— Transkript prezentace:

1 Possessive Adjectives Form sentences based on the following pattern, using possessive adjectives derived alternately from Jan and Jana. Vzor: Naša kniha je drahá. Janova kniha je dražší. Janina kniha je nejdražší. *Taken from Lesson 12, pg. 156, ex. 8 of Contemporary Czech by Michael Heim.

2 Possessive Adjectives 1. Naše věta je krátká.

3 Possessive Adjectives 1.Naše věta je krátká. Janova věta je kratší. Janina věta je nejkratší. 2. Náš návrh je nový.

4 Possessive Adjectives 1.Naše věta je krátká. Janova věta je kratší. Janina věta je nejkratší. 2. Náš návrh je nový. Janův návrh je novější. Janin návrh je nejnovější. 3. Naši kamarádi přišli pozdě.

5 Possessive Adjectives 3. Naši kamarádi přišli pozdě. Janovi kamarádi přišli později. Janini kamarádi přišli nejpozději. 4. U našeho přítele je příjemně.

6 Possessive Adjectives 3. Naši kamarádi přišli pozdě. Janovi kamarádi přišli později. Janini kamarádi přišli nejpozději. 4. U našeho přítele je příjemně. U Janova přítele je příjemněji. U Janina přítele je nejpříjemněji. 5. Na naše přednášky chodí dobří studenti.

7 Possessive Adjectives 5. Na naše přednášky chodí dobří studenti. Na Janovy přednášky chodí lepší studenti. Na Janiny přednášky chodí nejlepší studenti. 6. S naší skupinou to jde špatně.

8 Possessive Adjectives 6. S naší skupinou to jde špatně. S Janovou skupinou to jde hůře. S Janinou skupinou to jde nejhůře. 7. V naší třídě se mluví správně.

9 Possessive Adjectives 6. S naší skupinou to jde špatně. S Janovou skupinou to jde hůře. S Janinou skupinou to jde nejhůře. 7. V naší třídě se mluví správně. V Janově třídě se mluví správněji. V Janině třídě se mluví nejsprávněji. 8. Naše vlaky jezdí rychle.

10 Possessive Adjectives 8. Naše vlaky jezdí rychle. Janovy vlaky jezdí rychleji. Janiny vlaky jezdí nejrychleji. 9. V našich dopisech je málo chyb.

11 Possessive Adjectives 8. Naše vlaky jezdí rychle. Janovy vlaky jezdí rychleji. Janiny vlaky jezdí nejrychleji. 9. V našich dopisech je málo chyb. V Janových dopisech je méně chyb. V Janiných dopisech je nejméně chyb. 10. Z našeho náměstí na vaše je daleko.

12 Possessive Adjectives 10. Z našeho náměstí na vaše je daleko. Z Janova náměstí na vaše je dále. Z Janina náměstí na vaše je nejdále.


Stáhnout ppt "Possessive Adjectives Form sentences based on the following pattern, using possessive adjectives derived alternately from Jan and Jana. Vzor: Naša kniha."

Podobné prezentace


Reklamy Google