Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s Jihomoravským krajem,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s Jihomoravským krajem,"— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s Jihomoravským krajem, s částí okresu Blansko, s vodní plochou u města Letovice. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Pracuje s časovými údaji a využívá zjištěných údajů k pochopení vztahů mezi ději a mezi jevy. Orientuje se v hlavních reáliích minulosti a současnosti naší vlasti.. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 5.ročník Autor PhDr. Bohumila Fillová Datum vzniku 30.6.2012 Vzdělávací oblast Člověk a jeho svět Vodní nádrž Letovice Vlastivěda, 5. ročník VY_32_INOVACE_278, 14. sada, Vlastivěda

2 VODNÍ NÁDRŽ LETOVICE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

3 Poloha:  leží v okrese Blansko  v Jihomoravském kraji  mezi městem Letovice a obcí Křetín  známá spíše pod názvem Křetínka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

4 Proč vznikla:  vyrovnávání toku řeky Svitavy  trvalé zajištění minimálního průtoku  ochrana před povodněmi  rekreace  rybolov  vodní sporty Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

5 Přehrada v číslech:  délka nádrže 4,7 km  šířka až 397 m  největší hloubka 27,3 m  plocha 104,6 ha Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

6 Přehradní hráz:  délka hráze 123 m  výška hráze 28,5 m  šířka hráze v koruně 5 m Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

7 Vodní elektrárna:  počet turbín 2  typ Francis Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

8 Historie  první úvahy o stavbě už v době Rakouska – Uherska  další plány v roce 1911  výstavba v letech 1972 – 1976  uvedení do plného provozu 1979  byla zatopena obec Lazinov, současná obec Lazinov je postavena nově Autorem materiálu a všech jeho částí, není- li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

9 Okolí přehrady:  lesopark  pěší turistika  cykloturistika  dětská léčebna Autorem materiálu a všech jeho částí, není- li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

10 Současnost: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

11 Křetínka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

12 Pohled z pláže na druhý břeh Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

13 Malebná zákoutí Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

14 Časné ráno na přehradě Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

15

16 Odpověz na otázky: 1.V kterém kraji přehrada leží? 2. U kterého města leží? 3.Pod jakým názvem je spíše známá? 4.Z jakého důvodu přehrada vznikla? 5. Ve které době už existovaly první plány? 6.Kdy byla přehrada uvedena do provozu? 7.Jmenuj, co se nachází v okolí. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

17 Použité zdroje: [ cit.2012-6-30 ] autor neuveden. Text dostupný pod licencí Creative Commons na www: http://cs.wikipedia.org/wiki/Letovice#Vodn.C3.AD_n.C3.A1dr.C5.BE_Letovice Fotografický materiál – soukromý archiv Bohumily Fillové, pořízený dne 24.8.2011 Mapa přehrada Letovice– autor B. Fillová- PrintScreen z http://www.mapy.cz/#!x=16.556992&y=49.548667&z=11&l=16 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s Jihomoravským krajem,"

Podobné prezentace


Reklamy Google