Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BIOLOGICKÉ HODINY V NAŠEM TĚLE (orgánové hodiny čínské medicíny)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BIOLOGICKÉ HODINY V NAŠEM TĚLE (orgánové hodiny čínské medicíny)"— Transkript prezentace:

1 BIOLOGICKÉ HODINY V NAŠEM TĚLE (orgánové hodiny čínské medicíny)

2

3 V této době nastává útlum, dochází k nejnižšímu okysličení mozku.
01:00 – 03:00 Aktivují se JÁTRA. V této době nastává útlum, dochází k nejnižšímu okysličení mozku. Proto je třeba dávat pozor např. při cestování. V této době se budí také žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kávu, kouřit, požívat tuky.

4 V této době člověk pociťuje největší strach
03:00 – 05:00 Aktivují se PLÍCE. V této době člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost nabývá obrovského významu. Budí se kuřáci, astmatici, nemocní na průdušky, rýmu a záněty cest dýchacích.

5 Je dobré si navyknout v tuto dobu na vyprazdňování a vyhnout se stresu
05:00 – 07:00 V největší činnosti je TLUSTÉ STŘEVO. Je dobré si navyknout v tuto dobu na vyprazdňování a vyhnout se stresu a spěchu. Probouzení je potřebné postupně, neboť nemocní se právě cítí v tuto dobu velmi špatně.

6 Dostává se do činnosti ŽALUDEK.
07:00 – 09:00 Dostává se do činnosti ŽALUDEK. Do 9. hodiny je ideální čas na zdravou snídani, tělo přeměňuje potravu na energii a tukové buňky přijdou zkrátka. Velmi důležité je v tuto dobu konzumovat vitamíny.

7 Pokud to jde, měli bychom vstávat po 6. hodině.
Konzumujme hodně čaje! Tělo potřebuje být v teple. V tuto dobu proto není vhodná studená sprcha nebo koupel ani nepijeme studenou vodu. Pokud potřebujeme, aby léčiva typu antidepresiv, protiastmatických a protialergických preparátů co nejvíce zabrala, užíváme je mezi 8. a 9. hodinou.

8 V tuto dobu je v činnosti SLINIVKA BŘIŠNÍ a SLEZINA.
09:00 – 11:00 V tuto dobu je v činnosti SLINIVKA BŘIŠNÍ a SLEZINA. v 11 hod. nastává dopolední výkonnostní vrchol. Je to jediná vhodná doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti, je dobré jíst ovoce a med; nikoliv však na alkohol.

9 Mezi 10. – 11. jsme nejkrásnější z celého dne, naše pleť dokonale září.
Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti, můžeme podávat duševní výkony. Jsme plni energie, kterou bychom měli využít například při řešení nějakého složitějšího pracovního úkolu nebo pochůzkách po úřadech.

10 dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy.
11:00 – 13:00 Aktivuje se SRDCE, není dobré jej zatěžovat velkým množstvím potravy. Po 12. hodině nastává ideální čas k obědu, k příjmu lehké potravy. Po obědě nastává útlum, pozor na úrazy. Vhodnou aktivitou je procházka.

11 Snižuje se citlivost zubů, v tuto dobu je nejlépe chodit k zubaři.
13:00 – 15:00 Aktivuje se TENKÉ STŘEVO. Snižuje se citlivost zubů, v tuto dobu je nejlépe chodit k zubaři. Kolem 14. hodiny je ideální čas na siestu. Poté se zvyšuje fyzická aktivita.

12 Nejvíce pracuje MOČOVÝ MĚCHÝŘ. Dobré je pít bylinné čaje, sportovat.
15:00 – 17:00 Nejvíce pracuje MOČOVÝ MĚCHÝŘ. Dobré je pít bylinné čaje, sportovat. V tuto dobu přečerpává srdce nejvíce krve za celý den, trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Aktivita stoupá, dosahuje 2. výkonnostního vrcholu.

13 V činnosti jsou LEDVINY. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí
17:00 – 19:00 V činnosti jsou LEDVINY. Velmi potřebné je vyloučit vše, co jim škodí tedy především konzumaci tuků, cukru, soli, limonád, chemikálií, kávy, alkoholu. Jsme citlivější na chlad, stres.

14 Dostává se do činnosti OBAL SRDCE A KREV.
19:00 – 21:00 Dostává se do činnosti OBAL SRDCE A KREV. V této době člověk dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadelních her. Nejvyšší účinek mají antibiotika, lze provádět natírání bolestivých míst krémy na bolest. Kolem 19. hodiny mají některé léky nejmenší vedlejší účinky. Týká se to hlavně antidepresiv, protiastmatických a protialergických preparátů.

15 Je to doba „tří ohřívačů“. Tělo se připravuje na SPÁNEK.
21:00 – 23:00 Je to doba „tří ohřívačů“. Tělo se připravuje na SPÁNEK. Je dobré nečinit nic pro aktivaci - vynechat jídlo, kouření. Zapomeňte na večerní hodování mezi 20. – 24. hodinou. Tělo se připravuje na odpočinek a ukládá si nežádoucí zásoby. Naopak po 22. hodině přijímá pleť nejlépe krémy a zkrášlující masky.

16 Aktivuje se ŽLUČNÍK. Kdo s ním má problém, v tuto dobu se budí
23:00 – 01:00 Aktivuje se ŽLUČNÍK. Kdo s ním má problém, v tuto dobu se budí nebo nemůže spát. V čase před půlnocí ukončete popíjení alkoholických nápojů.

17 TYPY: Je vhodné dříve a pomalu vstávat, konzumovat v pohodě snídani, bylinkové čaje. 2) Ranní studená sprcha není vhodná, vhodné je konzumovat ovoce, zeleninu. 3) Dopoledne je vhodné zapojit mozek na maximum, odpoledne konat fyzickou práci. 4) K lékařům jdeme až odpoledne, nejsme tak citliví na bolest. 5) Po 19. hodině jsme velmi vnímaví, léky působí rychleji, antibiotika zabírají nejúčinněji.

18 VANA nebo SPRCHA? Pokud upřednostňujeme vanu, udělejme si pohodu, tj. ne příliš horkou vodu, uvolňující esence, zapálené svíčky. Doba koupele má být maximálně 20 minut. Večerní koupele jsou vhodné pro partnerský život. Sprchování je účinnější (nejen úspornější), zdravější.

19 RÁNO nebo VEČER? Pokud nejsme zvyklí na večerní mytí, Nezapomeňme si alespoň umýt nohy, které celý den sbíraly negativní energii všude tam, kam došláply. Ranní sprcha je to správné! Studená sprcha ráno je však šok pro tělo. Ve spánku vaše tělo uvolňovalo toxiny z předešlého dne z jídla, pití, ovzduší, chemie; ulpěly v pórech vaší kůže. Začínáme masáží levého lýtka, postupujeme nahoru.


Stáhnout ppt "BIOLOGICKÉ HODINY V NAŠEM TĚLE (orgánové hodiny čínské medicíny)"

Podobné prezentace


Reklamy Google