Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."— Transkript prezentace:

1 Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením Téma:Počítačová grafika – AutoCAD 17. Bloky Ročník:1. – 4. Datum vytvoření:leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_14.3.20.ICT Anotace: Práce v aplikaci pro kreslení technických výkresů – vytváření a vkládání bloků. Inovativnost digitálního učebního materiálu spočívá zejména v jeho názornosti, které bylo dosaženo využitím nástroje Výstřižky operačního systému Windows 8. Díky animaci a grafické dokumentárnosti je žák tématem provázen krok za krokem, což u náročného grafického softwaru AutoCAD napomáhá lepšímu porozumění tématu. Metodický pokyn: Prezentace primárně slouží pro výklad v hodině, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Kontrolní otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i pro písemné ověření jejich znalostí. Materiál vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC, dataprojektoru, popř. interaktivní tabule.

2 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA AutoCAD 17 AutoCAD 17 BLOKY

3 Pokud používáme často se opakující objekty, je výhodné používat bloky. Pomocí bloků můžeme: ZZefektivnit a zrychlit práci. VVytvářet knihovny bloků. UUsnadnit si editaci výkresu. Každý blok totiž můžeme předefinovat s tím, že jsou okamžitě překresleny všechny výskyty bloků ve výkresu. PPodstatně zmenšit velikost souboru výkresu. PPřipojením textových informací usnadnit vytváření rozpisu materiálu.

4 Zvolíme příkaz kliknutím na ikonu.

5 Vyplníme název bloku. Vybereme objekty.

6

7

8 Vybereme referenční bod vložení.

9 Vybereme referenční bod vložení.

10 Potvrdíme tlačítkem OK.

11

12

13 Zvolíme příkaz kliknutím na ikonu.

14 V dialogovém okně vyplníme název. V poli Název se může objevit název posledního vkládaného bloku.

15 Dále rozhodneme o třech parametrech při vkládání: BBod vložení MMěřítko NNatočení

16 U každého parametru lze zvolit možnost zadat ho až při samotném vkládání na obrazovce zaškrtnutím příslušného pole. Chceme-li vložit jako blok externí výkres, klikneme na tlačítko Procházet… a příslušný výkres najdeme. Pokud chceme vkládaný blok rozložit na jednotlivé entity, zaškrtneme příslušné pole.

17

18

19

20

21

22

23

24 KONTROLNÍ OTÁZKY Uveďte příklady modifikace objektů. Co představují bloky při práci v AutoCADu? Popište postup při vytvoření bloku. Popište postup při vložení bloku. Které parametry zvolením v dialogovém okně při vkládání je možné určit až při samotném vložení objektu?

25 Použité zdroje: LIŠKA, Jan a Jaroslav SCHWARZ. AutoCAD LT 2000 CZ: podrobná příručka. Vyd. 1. Praha: Computer Press, 2000, x, 289 s. CAD. ISBN 80-722-6241-6. Autorem všech částí tohoto učebního materiálu, není-li uvedeno jinak, je Jiří Gregor. Většina obrázků je zhotovena skenováním (nástroj „Výstřižek“).


Stáhnout ppt "Autor:Jiří Gregor Předmět/vzdělávací oblast: Informační a komunikační technologie Tematická oblast:Práce se standardním aplikačním programovým vybavením."

Podobné prezentace


Reklamy Google