Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hmyzožravci - elearning

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hmyzožravci - elearning"— Transkript prezentace:

1 Hmyzožravci - elearning
Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/ Hmyzožravci - elearning Mgr. Vlastimil Homolka

2 Hmyzožravci Primitivní skupina savců.
Stavbou těla se přizpůsobili životu v různém prostředí. Hlava protažená v rypáček – čich a hmat. Živí se hmyzem. Ostré drobné zuby.

3 Krtek obecný: Přizpůsobil se životu pod zemí. Zakrnělé oči, dobrý čich, hrabavé přední nohy se silnými drápy. Živí se larvami hmyzu a žížalami. Vytváří spletité sítě chodeb. „Krtince“ = přebytečná vyhrnutá hlína.

4

5

6 Ježek: Na zimu upadá do zimního spánku zahrabán do suché trávy a listí v úkrytu – v jeho těle se zpomalí všechny životní pochody (sníží se tělesná teplota, zpomalí se tep a dech). Před zimou si musí vytvořit dostatečné zásoby tuku.

7

8

9 Rejsek: - Podobá se myši.

10 Opakování: 1. Jakou funkci plní rypáček? 2. Jak se přizpůsobil Krtek obecný životu pod zemí? 3. Čím se živí Krtek obecný? 4. Co je to zimní spánek? 5. Kteří živočichové patří mezi hmyzožravce?

11 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, Ivana Vaněčková, Jana Skýbová, Drahuše Markvartová, Tomáš Hejda (2006): Přírodopis 8 učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia, Nakladatelství Fraus 2006, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vlastimil Homolka. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/


Stáhnout ppt "Hmyzožravci - elearning"

Podobné prezentace


Reklamy Google