Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá kuželem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají kužel a potřebné vzorce. Speciální vzdělávací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá kuželem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají kužel a potřebné vzorce. Speciální vzdělávací."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá kuželem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají kužel a potřebné vzorce. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaSíť, povrch, objem, kruh, výška a kužel. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost245 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / říjen – 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 9 - 58

2

3 Obr. 1 © Václav Simandl Obr. 2 © Václav Simandl Obr. 3 © Václav Simandl Obr. 4 © Václav Simandl

4 Kužel Načrtni kužel. Z jakých geometrických útvarů se skládá kužel? Obr. 5 © Václav Simandl

5 Síť kuželu Načrtni síť kuželu. Obr. 6 © Václav Simandl

6 Plášť kuželu Odvoď vzorec pro plášť kuželu. 1.Plášť kuželu má tvar rovnoramenného trojúhelníka se základnou o = 2¶r s výškou strany ramene. 2.S pl = os =¶rs 2 Obr. 7 © Václav Simandl

7 Obsah podstavy Znázorni podstavu a napiš vzorec pro obsah. S = ¶r² Obr. 8 © Václav Simandl

8 Povrch kuželu Odvoď vzorec pro povrch kuželu. S = S pl + S p S = ¶rs + ¶r² S = ¶r (r + s)

9

10 Čerpáno Obr. 1 - 8. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, říjen 2011.

11 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá kuželem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci poznají kužel a potřebné vzorce. Speciální vzdělávací."

Podobné prezentace


Reklamy Google