Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název: Access – relace mezi tabulkami Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 14. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie -

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název: Access – relace mezi tabulkami Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 14. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie -"— Transkript prezentace:

1 Název: Access – relace mezi tabulkami Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 14. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie - (Obchodní akademie) Ročník: 3 Tematická oblast: ACCESS Kód: VY_III/2_INOVACE_IKT011 Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Mladá Boleslav, T. G. Masaryka 14

2 Příprava tabulky pro relace

3 Průvodce vyhledáváním

4 Výběr tabulky

5 Výběr polí do tabulky

6 Řazení položek v seznamu

7 Klíčový sloupec

8 Titulek pro vyhledávací pole

9 Rozevírací seznam

10 Znázornění relací

11 Referenční integrita

12 Zdroje: Letecké společnosti http://www.tripzone.cz/letecke-spolecnosti Letadla, výrobci, parametry. http://www.volny.cz/czechairliners/ Použití materiálu ve výuce: Tato prezentace se použije při výuce v souladu s rozpisem učiva Informační a komunikační technologie pro 3. ročník. Dle časového rozpracování učební osnovy ŠVP 63-41-M/02 Obchodní akademie výuka tohoto bloku relace mezi tabulkami v databázi ACCESS probíhá v říjnu. Relace mezi tabulkami, u kterých je definován primární klíč, umožní v tabulce využívat pole a jejich obsah z jiných tabulek ze souboru. Prezentace bude spuštěna a promítnuta studentům po úvodním seznámení s databází ACCESS a bude jim zpřístupněna na příslušném disku serveru. Prezentace je zpracována krok po kroku a zpřístupněna z toho důvodu, aby se studenti mohli k danému tématu kdykoliv vrátit a při vyzkoušení vytvoření relací mezi tabulkami a mohli postupovat vlastním tempem. Přínosem této prezentace je dále možnost, aby si mohli studenti látku opakovat samostatně v odpoledních hodinách v zpřístupněné učebně s počítači, nebo na svém počítači doma.


Stáhnout ppt "Název: Access – relace mezi tabulkami Autor: Ing. Antonín Dvořák Datum (období) vytvoření: 14. 9. 2012 Předmět: Informační a komunikační technologie -"

Podobné prezentace


Reklamy Google