Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola Kosmonautů 15, příspěvková organizace Partner projektu :“Systém využití počítačem podporovaných experimentů k posilování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola Kosmonautů 15, příspěvková organizace Partner projektu :“Systém využití počítačem podporovaných experimentů k posilování."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola Kosmonautů 15, příspěvková organizace Partner projektu :“Systém využití počítačem podporovaných experimentů k posilování výzkumných kompetencí žáků základních a středních škol.“

2 MATEMATIKA

3 ICT I GRAFY SE DAJÍ DĚLAT ZÁBAVNĚ

4 ROBOTIKA První seznamování se s robotem a programování

5 ROBOTIKA Tak jsme tvořili vlastní obrázky pro robota

6 PŘÍRODOPIS Jé, ta kytka dělá kyslík

7 PŘÍRODOPIS Měření se spirometrem Dýchání v klidu Dýchání se zátěží (rozpažení se závažím)

8 ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA

9 Matmatika Bály jsem se toho, protože z normální výuky mají žáci šprajc se jí věnovat i jindy Sedmáci se velice snažili, osmáci, kteří to zrovna berou, na tom byli nejhůř ICT Osmáci ani sedmáci sice neměli potuchy o tom, co jsou to mocniny, ale vkládání funkcí jim šlo od ruky Když pak viděli výsledek, hráli si s vybarvováním Robotika Holky malovaly všechno možné, kluci se vrhli na malování loga Baníku Přírodopis I když všichni ví, co je to fotosyntéza, přesto byli překvapeni Občas nám nefungovalo čidlo oxidu uhličitého, pak jsme zjistili, že také záleží na tom, do kterého … se zapojí Se spirometrem si kluci docela vyhráli EVVO Měla jsem nachystané dvě varianty. Práci na interaktivní tabuli a řešení formou projektů Oproti mému očekávání si žáci zvolili, že tento okruh budou zpracovávat formou projektů, žáci tvořili prezentace a také plakát, Každá skupina dostala jedno téma, rozdělili si mezi sebe úkoly, které zpracovávali Pozitiva jsem v podstatě řekla. Zmíním se ještě o jednom – roste počet žáků, kteří by se rádi přiřadili, nebo těch, kteří se ptají, zda kroužek bude fungovat i příští rok nebo, jestli nemůže být kroužek ještě i jiný den v týdnu. Negativa: ne vždy fungují čidla, i když si vše doma prozkouším. Mezi testováním a začátkem kroužku byl velký časový úsek = mnoho žáků změnilo názor. Pár z těch, kteří se do kroužku zapsali, postupně odešli (je to dáno i tím, že máme několik kroužků do kterých jsou zapojeni stejní žáci. Ti se pak nestihají připravovat na normální výuku a zasahují i rodiče.


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola Kosmonautů 15, příspěvková organizace Partner projektu :“Systém využití počítačem podporovaných experimentů k posilování."

Podobné prezentace


Reklamy Google