Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Technická dokumentace

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Technická dokumentace"— Transkript prezentace:

1 Technická dokumentace
Ing. Aleš Najman Tuto šablonu lze použít jako počáteční soubor pro prezentaci výukových materiálů při práci ve skupině. Oddíly Po kliknutí na snímek pravým tlačítkem myši lze přidat oddíly. Oddíly mohou pomoci uspořádat snímky nebo usnadnit spolupráci mezi více autory. Poznámky Oddíl Poznámky použijte k zadání poznámek k doručení nebo dalších podrobností pro posluchače. Tyto poznámky lze zobrazit během prezentace. Vezměte v úvahu velikost písma (důležité pro usnadnění, viditelnost, pořízení videozáznamu a online provoz). Sladěné barvy Věnujte zvláštní pozornost obrázkům, grafům a textovým polím. Zvažte, zda účastníci budou tisknout černobíle nebo ve stupních šedé. Provedením zkušebního tisku ověřte, zda barvy fungují správně při vytištění černobíle i ve stupních šedé. Obrázky, tabulky a grafy Vsaďte na jednoduchost: pokud je to možné, použijte konzistentní a nerušivé styly a barvy. Označte popisky všechny grafy a tabulky.

2 Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/ Označení materiálu VY_52_INOVACE_15_01 Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Tematická oblast Podpora výuky TED - vzorové výkresy Škola Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace Autor Ing. Aleš Najman Téma hodiny Technická dokumentace Předmět, ročník TED, 1. ročník Anotace Úvod do technické dokumentace a její význam.

3 Technické kreslení a dokumentace
Společný název pro všechny druhy kreslení v průmyslových oborech Tvorba technických výkresů Porozumění technickým výkresům Sdělte stručný přehled prezentace. Popište hlavní záměr prezentace a v čem spočívá její důležitost. Uveďte každé z hlavních témat. Aby se posluchači dokázali v prezentaci orientovat, můžete tento snímek s přehledem opakovat během celé prezentace vždy se zdůrazněním konkrétního tématu, které se chystáte probírat jako další.

4 Normalizace v technickém kreslení
Porozumění po celém světě Zajištění kvality Bezpečnost Ekonomičnost výroby Sdělte stručný přehled prezentace. Popište hlavní záměr prezentace a v čem spočívá její důležitost. Uveďte každé z hlavních témat. Aby se posluchači dokázali v prezentaci orientovat, můžete tento snímek s přehledem opakovat během celé prezentace vždy se zdůrazněním konkrétního tématu, které se chystáte probírat jako další.

5 Technické normy Prostředek pro sdílení technických myšlenek Druhy
ISO – mezinárodní EN – evropské, ČSN, DIN – státní normy PN – podnikové normy Sdělte stručný přehled prezentace. Popište hlavní záměr prezentace a v čem spočívá její důležitost. Uveďte každé z hlavních témat. Aby se posluchači dokázali v prezentaci orientovat, můžete tento snímek s přehledem opakovat během celé prezentace vždy se zdůrazněním konkrétního tématu, které se chystáte probírat jako další.

6 Technické normy Systematicky číslovány Příklad:
mezinárodní norma státní norma [3] Sdělte stručný přehled prezentace. Popište hlavní záměr prezentace a v čem spočívá její důležitost. Uveďte každé z hlavních témat. Aby se posluchači dokázali v prezentaci orientovat, můžete tento snímek s přehledem opakovat během celé prezentace vždy se zdůrazněním konkrétního tématu, které se chystáte probírat jako další. [3]

7 Technické normy Příklad výběru z norem obsažený ve strojnických tabulkách Sdělte stručný přehled prezentace. Popište hlavní záměr prezentace a v čem spočívá její důležitost. Uveďte každé z hlavních témat. Aby se posluchači dokázali v prezentaci orientovat, můžete tento snímek s přehledem opakovat během celé prezentace vždy se zdůrazněním konkrétního tématu, které se chystáte probírat jako další. [3]

8 Microsoft Konstrukční dokonalost
Děkuji za pozornost Ing. Aleš Najman Důvěrné informace společnosti Microsoft

9 Použité zdroje [1] Švercl, J. Technické kreslení a deskriptivní geometrie pro školu a praxi, 1st ed.; Scientia: Praha, [2] Leinveber, J.; Vávra, P. Strojnické tabulky, 5th ed.; Albra: Úvaly, [3] Řasa, J. Strojnické tabulky 1 pro školu a praxi, 1st ed.; Scientia: Praha, 2004. Shrňte obsah prezentace zopakováním důležitých bodů z lekcí. Co si mají posluchači zapamatovat po skončení vaší prezentace? Uložte prezentaci jako video, což usnadní její distribuci. (Chcete-li vytvořit video, klikněte na kartu Soubor a na položku Sdílet. V poli Typy souborů klikněte na položku Vytvořit video.)


Stáhnout ppt "Technická dokumentace"

Podobné prezentace


Reklamy Google