Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výpočetní technika Akademický rok 2010/2011 Letní semestr Mgr. Petr Novák Katedra informatiky a geoinformatiky FŽP UJEP

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výpočetní technika Akademický rok 2010/2011 Letní semestr Mgr. Petr Novák Katedra informatiky a geoinformatiky FŽP UJEP"— Transkript prezentace:

1 Výpočetní technika Akademický rok 2010/2011 Letní semestr Mgr. Petr Novák Katedra informatiky a geoinformatiky FŽP UJEP http://fzp.ujep.cz/~pnovak

2 2 Rozdělit text do sloupců ● Máte-li data v jednom sloupci a chcete je rozdělit do více sloupců, můžete použít nástroj Excelu. ● Nástroj: Data / Datové nástroje / Text do sloupců ● - lze zvolit pevnou délku nebo oddělovač ● - je možné specifikovat typ dat u jednotlivých sloupců ● - je možné nastavit výstup dat (levá horní buňka)

3 3 Chyby ve vzorcích ● Nemůže-li Excel správně vypočítat hodnotu vzorce, upozorní na to jednou ze sedmi chybových zpráv.

4 4 Typy chyb (1/2) ● #NULL! Chybová hodnota #NULL! se objeví v případě, že určíte průnik dvou oblastí, které se nepřekrývají. =A1 B7 ● #DIV/0! Chybová hodnota #DIV/0! se objeví v případě, že ve vzorci dělíte 0 (nulou). =2/0 ● #HODNOTA! ● Chybová hodnota #HODNOTA! se objeví v případě, že používáte nesprávný typ argumentu nebo operandu, nebo když funkce automatické opravy vzorců nemůže opravit vzorec. ● #REF! Chybová hodnota #REF! se objeví v případě, že je odkaz na buňku neplatný.

5 5 Typy chyb (2/2) ● #NÁZEV? Chybová hodnota #NÁZEV? se objeví v případě, že text ve vzorci není rozpoznán. ● #NUM! Chybová hodnota #NUM! se zobrazí v případě výskytu problému s číslem ve vzorci nebo funkci. =LN(-10) ● #N/A chybová hodnota #N/A se objeví v případě, že hodnota není funkci nebo vzorci dostupná. ● Jiná chyba.

6 6 Další možná chyba ● Jedna z možných chyb je i takzvaný “cyklický odkaz”. Tato chyby nastane, když se vzorec v buňce odkazuje sám na sebe (ať přímo či nepřímo přes jiné vzorce). ● O chybném odkazu nás informuje také stavový řádek


Stáhnout ppt "Výpočetní technika Akademický rok 2010/2011 Letní semestr Mgr. Petr Novák Katedra informatiky a geoinformatiky FŽP UJEP"

Podobné prezentace


Reklamy Google