Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POTVRZENÍ O ZAMĚSTNÁNÍ

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POTVRZENÍ O ZAMĚSTNÁNÍ"— Transkript prezentace:

1

2 POTVRZENÍ O ZAMĚSTNÁNÍ
- doklad, ve kterém se uvádí doba trvání pracovního poměru (neobsahuje žádné pracovní hodnocení). Toto potvrzení se vydává zaměstnanci na vlastní žádost. Potvrzení obvykle píšeme na list formátu A5. Nesouhlasí-li zaměstnanec s obsahem potvrzení o zaměstnání, může se domáhat ve lhůtě 3 měsíců ode dne, kdy se o jeho obsahu dověděl, u soudu, aby zaměstnavateli bylo uloženo přiměřeně jej upravit.

3 Obsahuje záhlaví (označení zaměstnavatele) název písemnosti
data zaměstnance (jméno, bydliště, event. datum narození) doba, kdy zaměstnanec u zaměstnavatele pracoval funkce, kterou zastával místo a datum vyhotovení jméno a funkce pracovníka, který potvrzení vydal.

4

5 Potvrzení o zaměstnání (zápočtový list)  (§ 313 )
Při skončení pracovního poměru, dohody o provedení práce nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání (tzv. zápočtový list) a uvést v něm údaje o zaměstnání, zda se jednalo o pracovní poměr, dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti a o době jejich trvání druh konaných prací dosaženou kvalifikaci  odpracovanou dobu a další skutečnosti rozhodné pro dosažení nejvýše přípustné expoziční doby zda ze zaměstnancovy mzdy jsou prováděny srážky, v čí prospěch, jak vysoká je pohledávka, pro kterou mají být srážky dále prováděny, jaká je výše dosud provedených srážek a jaké je pořadí pohledávky údaje o započitatelné době zaměstnání v I. a II. pracovní kategorii pro účely důchodového zabezpečení za dobu před 1. lednem 1993.

6 Literatura: [1] FLEISCHMANNOVÁ, E.; JONÁŠ, I.; KULDOVÁ, O. Písemná a elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 2. První vydání. Praha: Fortuna, 2005, 152 s. ISBN [2] SLAVÍČKOVÁ, M.; VALEŠOVÁ, I. a kol. Obchodní dopisy nejen u státní zkoušky + sbírka úloh. 2. vydání. Praha: Národní ústav odborného vzdělávání – oddělení Státní těsnopisný ústav, 2008, 27 s. ISBN [3] ŠTIKOVÁ, S. Písemná a elektronická komunikace 2. Uzavírání a plnění kupních smluv. 8. vydání. Plzeň: KORESPONDENT, 2007, 119 s.


Stáhnout ppt "POTVRZENÍ O ZAMĚSTNÁNÍ"

Podobné prezentace


Reklamy Google